דף הבית » דגים » אוכל לדגים

אוכל לדגים

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

בטח לא יפתיע אתכם לקרוא שתזונת דגי הנוי באקווריום שונה לחלוטין מתזונת הדגים בטבע. עם זאת, אוכל לדגים שמגיע בצורת פתיתים יבשים שמפזרים לתוך האקווריום, מספק את כל החומרים המזינים והחיוניים שדגים ימצאו בתזונה טבעית, יחד עם תוספי מזון כדי להבטיח בריאות טובה. הנה מה שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים מזון לדגים.

 

מה דגים אוכלים?

בואו נתחיל עם הדבר הבסיסי ביותר – מה זה בכלל אוכל לדגים? אוכל לדגים מגיע בכל מיני צורות. יש פתיתים, יש אוכל בצורת מקלות ויש גרגרים. אפשר לגוון עבורם את המזון ולתת להם בכל יום, או מדי כמה ימים, מזון בצורה שונה. מזון איכותי ובריא ימנע מהם מחלות דגים וישמור עליהם בריאים לאורך זמן. 

דגים שקרקעית האקווריום היא אזור המחייה האהוב עליהם יעדיפו אוכל לדגים ששוקע במים. טבליות ששוקעות למים עדיפות להאכלת דגים אלה על פני פתיתים צפים שהדג יצטרך לשחות למעלה האקווריום כדי לצרוך אותם. הטבליות מתפוררות בקרקעית והדגים יכולים לאכול אותם ללא מאמץ. עבור דגים שהטבע שלהם הוא אוכל צף, העדיפו פתיתים שצפים על פני המים. אוכל לדגים טורפים צריך לכלול פרעושי מים ותולעים. עבור דגים שניזונים מאוכל לדגים צמחי אפשר לגדל אצות בתוך האקווריום ובאופן הזה אתם משלבים גם מראה יפה יותר לאקווריום וגם נותנים לדג סביבת גידול טבעית עם גישה למזון ללא קשר לזמני ההאכלה. 

 

אוכל לדגים בכמויות קטנות

ברגע שתשחררו לאקווריום מזון לדגים, הם מיד ישחו אליו ממש כמו שאנחנו נרוץ לקינוח טעים. אבל כדי לשמור על הדג צבעוני ובריא, עדיף להאכיל כמויות קטנות, לא יותר מזון ממה שכל הדגים שלך יכולים לאכול לגמרי תוך כחמש דקות. אל תעשו טעויות של האכלת יתר ואל תשאירו שאריות מזון באקווריום מבלי לנקות אותן. 

 

חפשו מקור חלבון עבור אוכל לדגים

חלבון הוא הרכיב התזונתי החיוני בתזונת הדגים. עם זאת, כמו כל הדברים הטובים, יותר מדי, מעט מדי, או סוג חלבון שגוי עלול לגרום לבעיות. החלבון הטוב ביותר מגיע מדגים אחרים. המרכיבים מפורטים לפי סדר הכמות הגדולה ביותר תחילה. בחרו אוכל לדגים עם המרכיבים הראשונים הרשומים כארוחת דגים ופירות ים אחרים על התווית. דגים אינם זקוקים להרבה פחמימות בתזונה, לכן הימנעו ממזונות עם מספר רב של דגנים, או דגנים המופיעים כמרכיבים הראשונים.

מזון לדגים צעירים צריך להכיל 35% עד 45% חלבון. עבור דגים מבוגרים, פחות חלבון עדיף. יותר מדי חלבון לדגים בוגרים עלול להשמין ולגרום למחלת כבד שומני.

 

אוכל לדגים חייב להיות טרי

חומרים מזינים במזון פתיתים מתדרדרים עם הזמן, למעשה, זה אפילו קורה די מהר. עדיף לקנות רק אוכל לדגים שאתם יכולים להשתמש בו תוך חודש או פחות מהפתיחה. כדאי לבחור מגוון של מזונות ולהחליף ביניהם בכל האכלה. באופן הזה אתם גם מכניסים מגוון לדגים שלכם, אבל גם מגדילים את הסיכוי לספק להם את כל הרכיבים התזונתיים המתאימים. 

 

אוכל לדגים – לא רק צמחוני

יש דגים שאוכלים רק חומר צמחי. להם אפשר לתת פתיתי ספירולינה, ותגלו שכמעט כל הדגים ייהנו ממנת אצות. פתיתים הם אידיאליים להאכלת דגים שאוהבים לשחות לחלקים העליונים של האקווריום, בעוד שטבליות וכדוריות שוקעות פועלות בצורה הטובה ביותר עבור דגים שאוכלים בתחתית האקווריום. היזהר בעת האכלת פרוסות אצות, האכילו רק אחת בכל פעם וראו כמה זמן לוקח לדגים שלכם לאכול אותה. אם הפרוסה לא נצרכה תוך 24 שעות, הסירו את השארית. אם היא נצרכה במהירות, אפשר להזין יותר מדיסק אחד בכל פעם. אם הדגים שלכם הם אוכלים ליליים, האכילו אותם ממש לפני שאתם מכבים את אורות האקווריום למשך הלילה. 

 

אוכל לדגים בכדורים ומקלות

ככל שהדג גדול יותר כך גדל התיאבון שלו – וגם הפה שלו. באופן טבעי, דגים גדולים מעדיפים משהו גדול יותר לאכול. כדורים או מקלות צפים ושוקעים הם בחירה טובה עבור דגים גדולים, והם מגיעים בגדלים שונים באופן שמתאים לגודל הדג. תעשו תחקיר קצר כדי להבין מה הדגים שלכם אוכלים בטבע. יש דגים גדולים שנראים כמו חובבי בשר אך הם צמחונים לגמרי. 

האכילו את הדגים שלכם בתזונה מגוונת שמורכבת ממזון פתיתים כמרכיב העיקרי, כמו גם ארוחה מדי פעם של מזון מיובש בהקפאה, קפוא או כדורי, ואתם לא יכולים לטעות. הדגים שלכם יהיו בריאים, צבעוניים וחזקים. אנחנו תמיד שמחים לעזור גם באתר וגם בחנות שלנו, ואתם מוזמנים להתייעץ איתנו על אוכל לדגים שמתאים לאלה שגרים באקווריום שלכם. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo