דף הבית » דגים » פילטר לאקווריום

פילטר לאקווריום

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

פילטרים לאקווריום חיוניים לבריאות הדגים שלכם. הפילטרים שומרים על מחזור החנקן ועוזרים לשמור על בריאות התושבים הקטנים באקווריום שבביתכם. מדיית סינון היא כל דבר המונח בפילטר שמשנה את איכות המים הזורמים בו. ניתן להשתמש בסוגים ספציפיים ליצירת תנאים סביבתיים מותאמים אישית באקווריום שלכם. יש שלושה הסוגים עיקריים של אמצעי סינון שמיד נרחיב עליהם, והם מכני לסינון לכלוך פיזי, ביולוגי לסינון רעלים מהפרשות הדגים, וכימי לסינון ריחות רעים מהאקווריום.

 

פילטרים לדגים ומדיות מכניות

מדיית סינון מכנית מסירה את החלקיקים הדוחים מהאקווריום. מה זה דוחה? צואת דגים, בוצה, מזון שלא נאכל או אבק. מי האקווריום מועברים דרך אמצעי סינון מכני, והחלקיקים מסוננים החוצה. כדי למנוע הצטברות, יש לנקות את מדיית המסנן באופן קבוע.

החומר שממנו עשויה מדיה מכנית לא יפריע לכימיה של המים. מדיה זו מסננת באופן מכני או פיזי מוצקים מהמים שעוברים דרכה, וזה חיוני ליעילות המדיה הביולוגית שלך שנגיע אליה בהמשך. מדיה מכנית פשוט צריכה לנקות והחלפתה נדרשת רק כשהיא כבר לא יכולה לשחרר את כל הלכלוך שהיא מחזיקה.

 

פילטרים לדגים ומדיות ביולוגיות

מדיה ביולוגית היא כל דבר שמספק דיור לחיידקים מחנקנים שמפרקים מזהמים חנקניים לצורה פחות רעילה. זוהי מדיה שאסור להחליף אלא אם כן היא נסתמה מכדי לתפקד. 

מקור טוב לחיידקים הוא כדור חצץ או מדיה ביולוגית מהפילטר, כל עוד האקווריום לא טופל בתרופות או כימיקלים אחרים. בחירה נוספת היא תוסף חיידקים. לאחר שהחיידקים התבססו במדיה הביולוגית, קשה להשמיד אותם, למעט ניקוי יתר, שימוש במים עם כלור או שימוש בתרופות מסוימות. יש מגוון מדיות זמין עבור שיכון חיידקים. למשל מדיות ביולוגיות קטנות עם נקבוביות שיכולות להכיל הרבה חיידקים בחלל קטן. 

מדיות קטנות מחזיקה בין שנתיים לארבע שנים והן אופציה מצוינת אם יש כמות מקום מוגבלת בפילטר. חומרי פלסטיק אינם בעלי שטח פנים נרחב, אך לא סביר שהם יסתמו ולעולם אינם זקוקים להחלפה. קל להבין מדוע אקווריסטים מתעקשים על מינימום של מדיה ביולוגית ומכנית לצורך סינון. הם פועלים בהרמוניה ועוזרים לשמור על מערכת אקולוגית בריאה, מאוזנת ואמינה.

 

פילטרים לדגים ומדיות כימיות

מדיה כימית יעילה בהסרת מגוון זיהומים, כמו נחושת, כלור, חלבונים מומסים, תרופות או זיהומים במי ברז על ידי קשירת החומרים הלא רצויים הללו ולכידתם בתוך המדיה. פחם פעיל, שרפים ואמצעים כימיים סופחים אחרים קושרים ומסירים חלקיקים מומסים מעמודת המים. שתי הצורות הפופולריות ביותר של מדיה כימית הן פחם פעיל ושרף.

הפחמן מסיר אלמנטים מזיקים רבים כפי שציינו בפסקה הקודמת, אך גם תרופות ואנטיביוטיקה, ולכן יש להסיר אותו כשהאקווריום מטופל, ואז להחליפו בסיום הטיפול כדי להסיר את שאריות התרופות. פחם פעיל יעיל מאוד גם בהסרת חומרי צבע. במילים אחרות, פחם פעיל יכול למנוע תנאי מיכל עכורים ומכערים, מה שגורם לאקווריום שלך להיראות כל כך נקי עד כדי שתשאלו אם בכלל יש בו מים.

 

פילטר חיצוני או פילטר פנימי?

פילטר פנימי זול יחסית והוא מיועד בעיקר לאקווריומים בנפח קטן של עד 100 ליטר, כשיש לקחת בחשבון גם את מספר הדגים ואת הסוג. פילטר חיצוני יושב מחוץ לאקווריום, יש לו נפח גדול יותר והוא מאפשר כמות גדולה של מדיות וסננים. אקווריום גדול עם דגים רבים או דגים מלכלכים ורגישים דורש פילטר עם סננים ומדיות איכותיים. מדיות איכותיות נסתמות לאט יותר ומצריכות החלפה לעיתים רחוקות. אם יש לכם שאלות נוספות ואתם זקוקים לייעוץ מאיתנו בנוגע לפילטרים לאקווריום ומדיות שמתאימות לצרכים שלכם – תמיד אפשר ליצור איתנו קשר או לבקר אותנו בחנות ונשמח לסייע. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo