דף הבית » חתולים » אוכל לחתולים

אוכל לחתולים

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

אוכל לחתולים – הבריאות שלהם בכיס שלכם

חתולים יכולים להיות בררנים בכל הנוגע לתזונה שלהם, ולא תמיד קל להם להסתגל לאוכל חדש. לכן חשוב לבחור להם מזון איכותי, טעים ומזין המכיל את כל הערכים התזונתיים הדרושים להם בהתאם לגילם ולמצבם הבריאותי.

בחנויות לחיות ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרי מזון לחתולים – אוכל יבש, רטוב וחטיפים. קיימים מוצרים המותאמים במיוחד לחתלתולים ולחתולים בוגרים, ויש גם מזון דיאטטי ואנטי אלרגני. האיכותיים שבהם לרוב יותר יקרים אבל זה לא בהכרח אומר שהם מתאימים לחתול ולכיס שלכם. לכן, לפני שאתם קונים אוכל אספו כמה שיותר נתונים על החתול וכך יהיה פשוט יותר למצוא מזון טוב ובריא שישמור על פרוותם מטופחת ויעניק להם אריכות ימים.

למה חשוב לקנות מזון איכותי?

התשובה הקצרה היא אהבה ודאגה לחתול. התשובה הארוכה היא שמזון איכותי משפיע על משקלו של החתול ועל מצב רוחו ופרוותו כמו גם על מאזן החיידקים שנמצאים במערכת העיכול. בכל שלב בחיים הצרכים של החתולים משתנים, וכדאי לדעת אלו מוצרים יעזרו להם להתפתח באופן תקין וממה כדאי להימנע.

חתלתולים

הרגילו אותנו לחשוב שחתלתולים שותים חלב אבל זה לא תמיד נכון ולא בהכרח תורם לגדילה תקינה שלהם. לכן עדיף להתמקד במוצרי מזון איכותיים שמיועדים לגורים וכוללים את כל המרכיבים הדרושים להתפתחותם. בגלל הנטייה של חתולים לבררנות, כדאי למצוא מזון שהם אוהבים ולדבוק בו בשנה הראשונה לחייהם.

חתולים בוגרים

מגיל שנה ועד שבע חתולים יכולים לעבור לתזונה של בוגרים. גופם מפותח מספיק ורמת הפעילות שלהם מתמתנת, ובהתאם פוחת הצורך שלהם בחלבונים ובשומנים.

חתולים מבוגרים

מגיל 7 והלאה חתולים נחשבים מבוגרים, מה שאומר שקצב חילוף החומרים שלהם איטי יותר ורמת הפעילות יורדת. בשלב זה מומלץ לספק להם מזון עם כמות מינימלית של חלבונים ושומנים כדי להקל על העומס במפרקים שלהם, למנוע מהם השמנה לא מבוקרת שעלולה לסכן את בריאותם.

איך תדעו איזה מזון לבחור?

המרכיב העיקרי שיש לשים אליו לב בקניית מזון לחתולים הוא החלבון שנועד לספק להם אנרגיה. כשאתם בוחרים אוכל, ודאו שהוא מתבסס בעיקר על חלבון מן החי כגון בשר ודגים ושכמות הפחמימות והשומנים בו מועטה.

מזון יבש אמור לספק את כל הרכיבים התזונתיים הדרושים לחתול, אבל לצידו הם חייבים לצרוך נוזלים. אם החתול שלכם לא מרבה לשתות, הוסיפו למזון היבש מנה של אוכל רטוב או מעדן שעשירים במים. לחתולים בעלי רגישויות או מחלות מומלץ להתאים אוכל רפואי או אנטי-אלרגני שייתנו מענה הולם לבעיותיהם הבריאותיות. במידה והחתול סובל מעודף משקל, חפשו אוכל דיאטטי שישמור על תזונה מאוזנת וימנע סיבוכים רפואיים. מזון עשיר בסיבים תזונתיים יעזור להם להיפטר בקלות משאריות פרווה שהם נוטים ללקק ולבלוע. 

אם אתם נמנים על מאכילי החתולים ברחוב, לא בטוח שיש לכם אפשרות לממן את המזון האיכותי ביותר. לכן תשמחו לדעת שקיימים מוצרים באיכות מספיק טובה שיאפשרו לכם להמשיך לקיים את המצווה מבלי להתרושש.

ממה להימנע?

כאמור, מוצרי חלב לחתולים הם בעיקר מיתוס משום שמערכת העיכול שלהם מתקשה לפרק חלב פרה. ביצה לא מבושלת עלולה לגרום לגרום להם להידבק בסלמונלה. צימוקים וענבים עלולים לגרום להם נזק בכליות, שום ובצל עלולים להפחית את כמות כדוריות הדם האדומות ועצמות עוף ודגים עלולים לפגוע להם במעיים.

בכל מקרה של התלבטות, תמיד תוכלו להתייעץ עם וטרינר או לבדוק איתנו באנימלדיל מהו סוג המזון שמתאים לצרכים של החתול ולאפשרויות הכלכליות שלכם.

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo