דף הבית » חתולים » כלובי הטסה ונשיאה

כלובי הטסה ונשיאה

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

החתולים שלנו הם מלכי הבית האמיתיים, בוודאי שלא אנחנו אלה שמחליטים עליהם. כמובן שחתולים מסתובבים חופשי כמעט בכל הבית ומקומם אינו בכלוב, אבל מעת לעת כשאנחנו לוקחים אותם לווטרינר, עוברים דירה, או אפילו עוברים איתם לארץ זרה במסגרת רילוקיישן מתעורר צורך בכלוב לחתול. וכשאנחנו מעבירים את החתול כך ממקום אחד למקום אחר אנחנו מחפשים מותר בטוח, נוח ועמיד, כדי שכל הצדדים המעורבים – גם אנחנו וגם החתלתול יהיו מרוצים. 

 

כלוב לחתול, שנקרא גם כלוב נשיאה או כלוב הטסה, הוא השקעה חד פעמית משתלמת שמספקת רמה נוספת של ביטחון. סרטוני הווידאו של חתול הולך בשלווה קשור ברתמה לבעליו אל הווטרינר אולי מביאים הרבה צפיות ביוטיוב, אבל במציאות זה יסתיים בשריטות שלכם במקרה הטוב ובמודעות ״אבד״ במקרה הרע. הובלת חתול והעברתו ממקום למקום ללא כלוב לחתול יכולה להסתיים רע. 

 

חתול עצבני משוחרר יכול לטפס על עצים מבלי יכולת לרדת משם, להסתתר בכל מקום מתחת למכוניות, לגלות בהלה גדולה כשמישהו מנסה להתקרב אליו ולשרוט, ואם זה קורה בזמן נהיגה מדובר אפילו בסכמת חיים משום שלא תוכלו לנהוג בבטחה. חתול בית שבורח לרחוב לא יסתדר שם עם חתולי רחוב וזו סכנה לחייו. עכשיו, כשאתם מבינים למה אתם חייבים כלוב לחתול, הגיע הזמן להבין באילו מאפיינים אתם צריכים להתחשב ומה הופך כלוב נשיאה לכלוב טוב. 

 

הגודל (של הכלוב) כן קובע

כמעט כמו כל מוצר אחר שקשור לחיות מחמד, חייבים להתחשב בגודל של המוצר ביחס לגודל החיה, כלוב חתולים אינו יוצא מהכלל. חתולים צריכים להיות מסוגלים לעמוד, לשבת ולהסתובב במנשא שלהם. בדרך כלל, גודלו של כלוב חתולים צריך להיות פי 1.5 מגודל החתול. אם המנשא גדול מדי, זה יכול להיות לא נוח לאזן ולשאת את המנשא מבלי שהחתול יחליק מצד לצד. אנחנו אולי אוהבים תחושה של רכבת הרים, חתולים פחות מתחברים לז׳אנר הזה. 

 

בקניית כלוב לחתול כשהוא עדיין גור, בחרו מנשא בגודל רגיל שיתאים להגעתו לגודל בוגר. אפשר לרפד את תחתית הכלוב במגבת עבה, זה יעזור לחתלתול לא להחליק ולגלוש במהלך הנסיעה. אם מדובר בנסיעה ארוכה או בטיסה, ודאו שהכלוב גדול מספיק כדי להכיל קערות מזון ומים.

 

ומה אם יש יותר מחתול אחד

אם יש לכם בבית יותר מחתול אחד שאתם צריכים לשאת ממקום למקום בו זמנית, ברוב המקרים עדיף להחזיק בשני מנשאי חתולים נפרדים, זה יהיה עדיף על שני חתולים במנשא גדול אחד. מנשא גדול כזה יהיה לא נוח במצבים שתרצו לשאת רק חתול אחד. דחיסת שני חתולים לכלוב קטן אחד לא רק שאינו נוח עבורם, זו גם משימה קשה עבורכם. החתולים עלולים להראות תוקפנות ואגרסיביות גם כלפיכם וגם אחד כלפי השני. וכשרמת הלחץ גם כך עולה בזמן הנסיעה, אתם לא רוצים להוסיף להם מתחים מיותרים. 

 

הפחד להכניס חתול לכלוב

המילה ״כלוב״ לא אהובה עלינו במיוחד והיא יוצרת קונוטציות שליליות, אבל בואו נסתכל על זה לרגע מנקודת המבט של החתול. חתולים אוהבים חללים סגורים נוחים, נעימים וחשוכים ולהרגיש ממש כאילו הם נעלמו. בגלל זה אנחנו רואים אותם מסתתרים בשקיות נייר, קופסאות קרטון, סלסלות וכדומה. ההתחבאות הזו נותנת להם את תחושת הביטחון, במיוחד כשהם לחוצים או מפוחדים. כלוב לחתול שמספק את כל הדברים האלה יעזור לחתול שלכם להרגיש בטוח בזמן הנסיעה.

 

חשוב שהכלוב יהיה ידידותי למשתמש – כלומר לכם, וגם לווטרינר שפותח אותו. המנשא צריך להיות קל לניקוי, נעים ונוח לחתול. הטיולים היחידים שרוב החתולים יוצאים אליהם מחוץ לבית הם מרפאת הווטרינר. הפיכת כלוב לחתול למקום נעים ונוח יעזור להפחית את הלחץ של החתול לפני הביקור אצל הווטרינר. כדאי להניח בתחתית מגבת עם ריחות שהחתול מכיר ולרסס אותה בתרסיס שמבוסס על פרומונים שמרגיעים חתולים כחצי שעה לפני הכנסת החתול למנשא. המנשא צריך להיות מאוורר היטב אך אפשר לכסות בשמיכה דקיקה כדי ליצור חלל חשוך ומוגן שהחתול ירגיש בו בטוח. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo