דף הבית » חתולים » כלי אוכל ושתייה לחתול

כלי אוכל ושתייה לחתול

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

אחת המשימות הקשות ביותר לבעלי חתולים היא להצליח לבחור אוכל לחתולים שהחתול שלכם יאהב. אבל מה בנוגע לכלים שבהם אתם מגישים לפרוון הקטן את המזון? איזה סוג של כלי אוכל ושתייה לחתול כדאי לכם לקנות? זה אמנם לא תהליך מורכב מדי, אבל הבחירה שלכם בהחלט יכולה להשפיע על הרגלי האכילה ואפילו על הבריאות של החתול. אספנו עבורכם טיפים לבחירה נכונה של כלי אוכל ושתייה לחתול:

 

  1. הימנעו מכלי אוכל ושתייה לחתול מפלסטיק

קערות מזון מפלסטיק נשרטות ויש בהן סדקים וחרכים. חיידקים ושמן מצטברים בשריטות של החומר הפלסטי, אפילו בשריטות הקטנות ביותר. החיידקים והשמן עלולים לגרום לאקנה חתולים, שמופיע בצורה של נקודות שחורות על סנטרו של החתול. בחרו במקום זאת קערות עשויות מנירוסטה. הן קלות לניקוי במים וסבון, ושומרות על בריאות החתול. 

 

  1. לא רק הגודל קובע – גם העומק חשוב

חתולים מעדיפים כלי אוכל ושתייה רדודים ורחבים. כשחתולים תוקעים את פרצופם עמוק מדי לתוך קערות כדי לאכול, הם עלולים לחוש אי נוחות. חלק מהחתולים רגישים מאוד לתחושת האוכל סביב השפם שלהם, וזה יכול לגרום להם או לאכול פחות, או להוציא את האוכל מהקערה לרצפה עם כפות הרגליים הקדמיות שלהם. חתולים הם חיה לחוצה, הם אוהבים לראות את הסביבה שלהם כשהם אוכלים וקערה עמוקה מדי מונעת מהם להרים את מבטם בזמן הארוחה. חוקרי התנהגות חתולים חלוקים בדעתם בנוגע לתאוריית השפם ועומק הקערה, אך רובם מסכימים שרוב החתולים מסתדרים טוב יותר עם קערות רדודות. 

 

  1. לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

צריכים לקנות כלי אוכל ושתייה לחתול שלכם? נהדר! אפשר לקנות אצלנו קערות איכותיות במחיר משתלם שיגיעו אליכם במשלוח מהיר או לבקר אותנו בחנות ולקחת ישירות מאיתנו. עכשיו בבית אתם צריכים להחליט איפה להניח את הקערות, כלומר איפה אתם ממקמים את פינת האוכל של החתול. אתם, כנראה, תעדיפו לא לאכול ליד דלת השירותים שלכם. באותו אופן נמליץ שלא להניח את קערות האוכל צמוד לארגז החול של החתול. כדאי למצוא פינה פרטית בבית, כזו שלא עוברים לידה הרבה אנשים ובוודאי שלא אורחים, כדי שהחתול יוכל לאכול בנחת בלי להילחץ מהסביבה. המלצה נוספת של חוקרי התנהגויות חתולים נוגעת להאכלת יותר מחתול אחד בבית – אל תניחו את הקערות צמודות זו לזו, חתולים הם ציידים בודדים שמתרגזים כשחתול אחר אוכל קרוב מדי אליהם.

 

  1. לא לשכוח לשמור על היגיינת הקערות

בעלי חתולים רבים לא שוטפים את כלי האוכל והשתייה לחתול באופן תכוף מספיק. ההמלצה היא לשטוף את הכלים מדי יום במים וסבון. מזון יבש לחתולים הוא אוכל שמנוני וחיידקים יכולים להצטבר עליו. אם אתם מאכילים את החתול במזון רטוב, יש לשטוף את קערת האוכל לאחר כל שימוש. 

 

  1. הגנו על הקערה מנמלים

אם הדירה שלכם סובלת מנמלים למשל בקיץ, או שאתם גרים בבית שבו פינת ההאכלה בחוץ, כדאי להגן על כלי אוכל ושתייה לחתול מפני נמלים. אפשר להניח את קערת האוכל בתבנית אפייה רדודה או כל כלי רדוד אחר מלא במעט מים. באופן הזה הנמלים לא יגיעו לאוכל עצמו המזון יהיה בטוח לשימוש. 

 

  1. עגנו כלי אוכל ושתייה לחתול למניעת התהפכות

חתולים יכולים להיבהל בזמן הארוחה ולהפוך את הקערה בזמן הקפיצה, או סתם לעשות תנועה לא נכונה שתגרום לכם להתכופף ולנקות. יש קערות נירוסטה שמגיעות עם גומי לעיגון הקערה באופן שמונע התהפכות או החלקה, אך אפשר גם להניח פלייסמט מתחת לקערות. באופן הזה לא רק תעגנו את הקערה, אלא גם תשמרו על הרצפה נקייה משום שהפלייסמט יתפוס את כל הטפטופים והפירורים. 

 

כלי אוכל ושתייה לחתול – השורה התחתונה

אז בואו נסכם – קערות האוכל הטובות ביותר לחתולים עשויות מנירוסטה, קל לנקות אותן במים וסבון, הן שומרות על היגיינה באופן טוב יותר, ומומלץ להימנע לחלוטין מקערות פלסטיק. בחרו קערה רדודה ורחבה לנוחות מרבית של החתול, ואם יש צורך בכך – שימו אותה בכלי רדוד עם מים למניעת כניסת נמלים לאוכל. את הקערות שטפו מדי יום ואם מדובר במזון רטוב – יש לשטוף לאחר כל שימוש. אתם יכולים לרכוש כלי אוכל ושתייה לחתול באתר שלנו, בחנות, ואם יש לכם שאלות נוספות תמיד נשמח לענות ולמצוא פתרונות עבור החתולים וכל חיית מחמד אחרת שלכם. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo