דף הבית » חתולים » מזון יבש לחתולים

מזון יבש לחתולים

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

בעלי חתולים רבים מכירים את הצורך של החתלתולים במזון רטוב. לחתולים יש צמא נמוך באופן טבעי ולכן רבים מהם לא שותים מספיק מים. מזון רטוב לחתולים מספק להם נוזלים נוספים, אבל האם זה אומר שאוכל יבש לחתולים זה דבר רע? במילה אחת – לא, בשתי מילים: ממש לא. והנה עוד כמה מילים על יתרונות אוכל יבש לחתולים.

למה כדאי לתת מזון יבש לחתולים

פעילות טבעית של החתול: טבעם של החתולים הוא לאכול מספר ארוחות קטנות במהלך היום. מזון יבש לחתולים מאפשר לתת להם כמות מסוימת בקערה, אפילו ליותר מיום אחד, והם ייגשו אליה מספר פעמים בכל פעם שהם רעבים, יאכלו קצת, ויחזרו לפעילות שלהם. מזון יבש מאפשר להשאיר את האוכל בחוץ כדי שהחתולים יוכלו לאכול מת שהם צריכים. עם מזון רטוב זה לא מתאפשר משום שהוא מתקלקל אם הוא נשאר בחוץ זמן רב מדי, במיוחד בקיץ הישראלי החם. 

מקדם את בריאות השיניים: לעיסת מאכלים קשים יכולה לעזור למנוע הצטברות פלאק ופטריות על השיניים. למרות זאת, לא משנה באיזה אוכל אתם מאכילים חתולים, על בריאות השיניים ניתן לשמור תמיד באמצעות ניקוי שיניים אצל הווטרינר. 

קל וחסכוני: שקית אוכל יבש לחתולים עולה, בדרך כלל, פחות מהכמות המקבילה של ארוחות במזון רטוב, וזה מבלי שמדברים על משך הזמן ששקית מזון יבש מחזיקה מעמד. חלוקת האוכל קלה, אין הרבה לכלוך, והמחירים משתלמים. 

איך בוחרים אוכל יבש לחתולים

לא כל מזון יבש לחתולים זהה באיכויותיו ומעניק אותו הדבר לחתול. יש מזונות יבשים שכוללים פחמימות ורכיבים שנועדו להגדיל את נפח הכופתאות, והרכיבים הללו גם מיותרים לתזונה של החתול וגם עלולים לגרום לעלייה במשקל. הדברים העיקריים שאתם צריכים לשים אליהם לב הם:

מזון עשיר בחלבון: חתולים אוהבים הרבה חלבונים ומעט פחמימות. הם טורפים שתזונתם לא השתנתה הרבה מאז שבויתו מאבותיהם הפראיים. חתולים עדיין זקוקים לבשר כדי לשרוד וגופם לא מסוגל לעכל ביעילות תזונה מבוססת צמחים. קיימים בשוק מוצרי אוכל יבש לחתולים שמחקים את תזונת הטרף הטבעית שלהם, עם חלבון גבוה ממקורות מן החי בלבד, ללא חלבונים מעובדים ודלים בפחמימות. 

עיבוד מינימלי: ככל שהמוצר איכותי יותר, כך יש פחות שימוש בצבעים מלאכותיים, חומרי טעם וריח, חומרים משמרים, או תחליפים. 

רשימת מרכיבים: חשוב לקרוא את התווית בגב האריזה כדי לוודא שהמרכיבים העיקריים, אלה שמפורטים ראשונים, מורכבים מבשר ומוצרי לוואי מבשר. הסיבה לכך היא שחתולים הם טורפים ודורשים דיאטה עתירת חלבונים המספקת את הכמות המתאימה של חומצות אמינו וחומצות שומן חיוניות. אם הרכיבים הראשונים אינם בשריים, מדובר במזון פחות איכותי. 

איזה אוכל יבש לחתולים הכי טוב?

אין על זה תשובה אחת אוניברסלית של ה-מזון ה-אחד שיהיה הכי טוב לכל החתולים. חתולים שונים מגיעים עם צרכים שונים, ולכל אחד מהם צרכים בריאותיים ייחודיים. כל מזון מתאים לאורח החיים הייחודי ולצרכים התזונתיים השונים. למשל, אם החתול שלכם במשקל תקין ובריא, אין דרישות מיוחדות מלבד מזון איכותי רגיל. אם החתול סובל מעודף משקל, כדאי לחפש מזון יבש דל שומן. 

אם החתול סובל ממצב בריאותי כלשהו, הווטרינר בוודאי ימליץ על סוג מזון שמתאים לטיפול בבעיה הזו, כמו מזון שמותאם למחלת כליות, או מזון שמותאם למחלות נפוצות בדרכי השתן התחתונות. אם יש לכם שאלות בנוגע למזון חתולים, אם קיבלתם המלצה לדיאטה ספציפית מהווטרינר, או כל נושא אחר שאתם רוצים לברר ולקבל תשובות – אתם תמיד מוזמנים לפנות אלינו, להתקשר ולשאול, וכמובן להגיע לבקר אותנו בחנות. 

איך נותנים מזון יבש לחתול?

יש שתי דרכים לתת אוכל יבש לחתולים:

האכלה חופשית: משאירים את כמות המזון היבש המומלצת על פי ההוראות שעל השקית בקערה, לשימוש חופשי של החתולים לאורך היום. החתולים ייגשו לקערה לאורך היום ויאכלו מספר קטן של חתיכות בכל פעם, וישובו בכל פעם שהם רוצים לאכול שוב. 

האכלה בארוחה: בשיטה זו מאכילים את החתולים רק בזמנים מסוימים, ומשליכים שאריות. בשיטת האכלה זו אפשר לשלב מזון רטוב בארוחות, כלומר לשים מעט ממנו על גבי המזון היבש. מזון רטוב מתקלקל ולכן כשמשלבים אותו עם אוכל יבש לחתולים חייבים לזרוק בסוף השימוש ומומלץ גם לשטוף את הקערה. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo