דף הבית » חתולים » מזון רטוב ושימורים לחתולים

מזון רטוב ושימורים לחתולים

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

מזון רטוב לחתול, כלומר שימורים לחתולים, הוא חלק בלתי נפרד מתזונת חתולים. אם עד היום האכלתם את החתול או החתולה שלכם רק באמצעות מזון יבש, אתם בטח שואלים את עצמכם אם החתול בכלל צריך מזון רטוב כחלק הכרחי בתזונה שלו. התשובה הקצרה היא לא, אין חובה להאכיל את חיית המחמד עם שימורים לחתולים כדי לשמור על חתול בריא. למרות זאת, למזון רטוב יש מספר יתרונות משמעותיים שיגרמו לכם להצטרף למאות מיליוני בעלי חתולים בעולם, ולשלב גם שימורים לחתולים בתזונה הקבועה. 

מה זה מזון רטוב?

מזון רטוב לחתולים מגיע לרוב בקופסת שימורים שיש בה מזון רב עם תכולת מים גבוהה. ברוב המקרים המזון כולל בשר מעורבב עם ירקות, מועשר בוויטמינים ומינרלים שמבטיחים שהחתול יקבל ארוכה מלאה ומאוזנת כמו במזון היבש. יש מזונות ממרחיים, בחתיכות, טחונים ומרקמים נוספים, כדי שכל אבא ואמא לחתולים ימצאו את מה שהקטנטן הבררן שלהם אוהב לאכול. 

הסיבות שכדאי לכם להעשיר את התפריט בשימורים לחתולים

ריבוי נוזלים: האכלת החתול במזון רטוב מדי יום בנוסף למזון היבש מבטיחה שהוא יקבל נוזלים רבים יותר. מזון רטוב מן החי מכיל באופן טבעי הרבה מים, שהם גם חלק מרכזי בג'לי שמחבר את החלקים יחד. כן, לכם זה נשמע מגעיל, אבל להם זה מעדן מלכים! חשוב שחתולים יקבלו מספיק נוזלים במהלך היום שכן תפקודים גופניים רבים עלולים להיות מושפעים לרעה מהתייבשות שעלולה לגרום לאבנים בשלפוחית ​​השתן. חתולים שאוכלים רק מזון יבש מקבלים לעתים קרובות מעט מדי נוזלים בתזונה שלהם משום שהם לא מרבים בשתיית מים, מה שמוביל לשתן מרוכז מדי.

שומרי משקל: מזון רטוב עוזר לשמור על המשקל הנכון של החתול. מזון יבש הוא צורה מרוכזת מאוד של אנרגיה ו-100 גרם נותן בערך פי ארבעה קלוריות בהשוואה ל-100 גרם של מזון רטוב. מתן מזון רטוב מבטיח שהחתולים יצרכו פחות קלוריות וישמרו על משקל בריא בקלות רבה. עודף משקל גורם לבעיות רבות לחתולים ופוגע באיכות חייהם. השמנת יתר בחתולים גורמת למספר מחלות קשות, ולכן על בעלי חתולים להקפיד שלא להאכיל את החתול יתר על המידה על מנת שימשיך לחיות חיים מלאים ובריאים.

טעם עשיר: שמורים לחתולים מגיעים במגוון אדיר של מרקמים וטעמים. אם תשימו מזון רטוב לצד מזון יבש בקערות נפרדות, החתולים יבחרו כמעט תמיד במזון הרטוב. הטעמים העשירים מאפשרים להחביא במזון תרופות שחתולים לא מוכנים לקחת, וזה גם מעודד תיאבון בקרב חתולים שלא אכלו זמן מה. 

תכולת חלבון גבוהה: החלבון הרב שמצוי במזונות רטובים רבים נובע מכך שהוא מכיל שפע של נתחי בשר אמיתיים שמבושלים בתוך קופסת שימורים לחתולים. חלבון אחראי על צמיחת שרירי החתול שלך, וחלבונים מהחי מכילים את רכיבי התזונה החשובים ארגינין וטאורין, שחיוניים לבריאות חתולית טובה. יונקים רבים אחרים, כולל כלבים, יכולים לייצר בעצמם חומרים מזינים אלה, אך חתולים חייבים לצרוך אותם באופן חיצוני ויזום על ידי אכילת חלבונים מן החי.

גיוון התפריט: בסופו של דבר, ממש כמו שאנחנו לא אוהבים לאכול את אותו המזון בכל יום, גם חתולים יכולים להשתעמם עם האוכל שלהם. יש חתולים שלא רק שהם אוהבים מגוון – הם ממש משתוקקים לזה. האכלת מזון יבש בלבד עשויה שלא תמיד לספק את התשוקה הזו. על הוספת שימורים לחתולים לתפריט אפשר לספק את הרצון שלהם לטעמים ולמרקמים חדשים ומלהיבים. מכיוון שפחיות מזון רטוב הן קטנות, קל לקנות מגוון כדי לראות מה החתול הספציפי של כל אחד ואחת מכם אוהב.

עם כל כך הרבה טעמים ומרקמים לבחירה, כל ארוחה תהיה הרפתקה מענגת עבור החתולים. בין אם החתול שלכם אוהב פטה עוף או מעדיף פירות ים ברוטב, שימורים לחתולים יספקו את כל התשוקות והתאוות החתוליות שלהם. מזון רטוב הוא בריא לחלוטין לחתולים. המזון טוב גם לגורי חתולים בגלל תכולת החלבון הגבוהה, וזה יכול לגרום לחתול עקשן לאכול שוב. אם אתם רוצים להתייעץ איתנו בנוגע למזון רטוב ושימורים לחתולים, נשמח לשמוע מכם בטלפון וכמובן שאנחנו מחכים לכם אצלנו בסניף. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo