דף הבית » חתולים » מתקן גירוד לחתול

מתקן גירוד לחתול

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

עמוד גירוד – לא רק למשחק

חתולים נוהגים להשחיז ציפורניים לא רק לשם הנאה אלא גם משום שבטבע הן משמשות אותם לציד ולהגנה מפני אויבים. השיוף עוזר לחתולים להוריד את השכבה החיצונית של הציפורניים ולהפיץ את בלוטות הריח שבכפות רגליהם במטרה לסמן טריטוריה. האינסטינקט הבסיסי קיים גם אצל חתולי בית, ולרוב הם נוטים להפנות אותו לרהיטים או לכפות הרגליים של הבעלים.

הדרך הטובה ביותר לשמור על רכושכם ולהגן על עצמכם מפני שריטות היא לקנות לחתול עמוד גירוד. כך הוא יוכל לשייף את ציפורניו בהנאה, לשמור על הגמישות ולהירגע. עמודי גירוד מגיעים בשלל גדלים וצורות, וכדאי להתאים אותם לצרכים של החתול ולא פחות מזה לאלה של הבעלים.

לפני שקונים לחתול עמוד או משטח גירוד, כדאי לדעת כמה נתונים בסיסיים שיעזרו לכם לבחור מוצר איכותי שישמש את החתול לאורך זמן. הסוגים העיקריים של מתקני גירוד הם משטחים שוכבים ועמודים שנבדלים בעיקר בטווח המחירים. מתקן הגירוד הבסיסי הוא עמוד שעטוף בחבל, והמתוחכמים יותר בנויים מכמה קומות ולעיתים כוללים גם פינות מנוחה.

מה חשוב לדעת?

מתקן הגירוד ישמש את החתול שלכם גם למשחק, ולכן מומלץ להשקיע במתקן שיאתגר אותו ויספק לו עניין. בנוסף חשוב שהמתקן יהיה יציב ושהחומרים שממנו הוא עשוי יהיו מספיק חזקים כדי שהחתול לא ינגוס ויהרוס אותו. כמו כן עדיף שמתקן הגירוד יהיה כמה שיותר גבוה כדי שהחתול יוכל למתוח עליו את כל איבריו.

מתקני גירוד מגיעים בטווחי מחירים שונים, ויכולים לנוע בין עשרות שקלים ועד מאות רבות. אם אתם רוצים שהמתקן ישמש את החתול לאורך זמן, כדאי להשקיע במתקן איכותי שיתאים למסגרת התקציב שלכם. השקעה חד פעמית במוצר טוב תחסוך לכם רכישות חוזרות בעתיד.

איך מרגילים את החתול לעמוד?

למרות שטיפוס וגירוד הם דחפים טבעיים של חתולים, לא בטוח שהם ידעו מה לעשות עם פתרון מלאכותי. לכן צריך לא רק להסב את תשומת לבו של החתול למתקן החדש אלא גם להראות לו מה עושים עם זה. תוכלו לעשות זאת על ידי כך שתגרדו את הציפורניים שלכם על המתקן בנוכחותו. במידה והדוגמה האישית לא תעזור, תוכלו להניח חטיף או צעצוע על המתקן כדי למשוך את החתול לשם.

קחו בחשבון שהחתול יצטרך זמן כדי להתרגל למתקן הגירוד, ולכן כדאי להצטייד בסבלנות. ככל שהחתול יתנסה בגירוד, כך יישאר ריחו על העמוד, ויהיה לו טבעי יותר לחזור ולהשתמש בו.

ממה להימנע?

חתולים שונים באופיים אבל לרוב הם חשדניים. לכן אם אתם רוצים להכיר לחתול את מתקן הגירוד חדש, הימנעו מלתפוס את כפות הרגליים שלהם ולשפשף אותם על המתקן במקומם. אנחנו יודעים שהכוונות שלכם טובות אבל לא בטוח שהחתול שלם יסכים איתנו, במיוחד אם אינו גור. הוא עלול לפרש את ההדגמה שלכם כמתקפה ולשרוט אתכם בתגובה, ובכך תושג המטרה ההפוכה מזו שרציתם.

אצלנו באנימלדיל תמצאו מגוון משטחי גירוד לחתולים – אופקיים ואנכיים, בעלי קומה אחת או כמה מפלסים, עם אזורי מסתור ובלי. עכשיו כשאתם יודעים למה הם חשובים, תוכלו לבחור את המתקן המתאים ביותר לחתול ולכם.

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo