דף הבית » חתולים » צעצועים לחתול

צעצועים לחתול

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

אנשים רבים חושבים שהרבה יותר קל לגדל חתול בהשוואה לכלב. לא צריך להוציא אותם שלוש פעמים ביום לטיול, יש להם ארגז צרכים בתוך הבית, ובסך הכל יש לחתולים מוניטין של תחזוקה קלה ומעטה. זה לא אומר שחתולים לא צריכים תשומת לב רבה כמו כלבים, אלא רק שהגירוי הפיזי והנפשי שונה. לכן אתם חייבים להחזיק בבית צעצועים לחתול, כאלה שיעניקו לחתולים שלכם את הגירוי שהם זקוקים לו. צעצועים לחתול תורמים לכך שבבית שלכם יהיה חתול שמח, מרוצה, מבוית ומתלטף.

 

למה חשוב שיהיו צעצועים לחתול

משחק זה פעילות חשובה מאוד לבריאותו הנפשית והפיזית של החתול, והוא חשוב במיוחד עבור חתולי בית. למרות שחתולים יכולים לישון גם עד 16 שעות ביום והלוואי עלינו, הם זקוקים לגירוי כשהם ערים. הדרך הטובה ביותר להשיג את הגירוי הזה היא באמצעות צעצועים לחתול. 

 

שימור האינסטינקט הטבעי: בטבע, כשנמרים וחתולי בר אחרים אינם ישנים, הם או צדים או מלמדים את הצעירים לצוד. משחק הוא תיעול אינסטינקט הציד של הנמרון הביתי שלכם, ומאפשר לו לממש את יכולות המעקב, ההסתערות, התפיסה וה"הרג". צעצועים לחתול צריכים להיות מתוכננים באופן שמעורר חתולים להתמכר להתנהגות הטבעית הזו.

פעילות גופנית: צעצועים לחתול הם דרך מעולה לגרום לחתול שלכם להתאמן. מחקרים עדכניים מראים שממש כמו בני האדם, גם החתולים שלנו סובלים מעודף משקל ואף השמנת יתר. בנוסף לשמירה על תפריט מאוזן ובריא לחתול, פעילות גופנית היא הדרך הטובה ביותר לשמור על הכושר והגזרה, ומה יותר כיף מלעשות את זה דרך משחקים?

חיזוק הקשר ביניכם לבינם: צעצועים לחתול הם דרך נפלאה לחזק את הקשר בין החתול לאדם. למרות שזה ממש כיף עבורנו לרבוץ על הספה, לצפות בטלוויזיה וללטף אותם, הקפידו לפנות זמן למשחק עם החתול שלכם באופן פעיל. בלי טלפון סלולרי, בלי מסכים, רק אתם והחתול עם מתן כל תשומת הלב עבורו. 

מה חשוב שיהיה בצעצועים לחתול

כדאי לבחור בצעצועים שעשויים מחומרים טבעיים כמו צמר, נוצות ופרווה סינתטית, משום שהם מחקים את המראה והתחושה של חיות טרף אמיתיות. חפשו צעצועים באיכות טובה ללא חתיכות רופפות שניתן לבלוע בקלות. כדאי להימנע מצעצועים עם עיטורים מודבקים שקל מאוד להסיר. כמה מהצעצועים הטובים ביותר הם שרביטים אינטראקטיביים ומוטות דיג. צעצועים לחתול מהסוג הזה מפעילים אינסטינקטים של ציד ומאפשרים לכם ולחתלתול שלכם ליהנות ביחד. ומה עושים כשאתם לא בבית? צעצועי פאזל הם דרך נפלאה להעסיק חתולים כשאתם לא שם כדי לשחק איתם. אלו צעצועים שמלאים בפינוקים ומאתגרים את החתול להשיג את החטיפים האלה דרך פתחים שונים. 

 

אל תזלזלו בבטיחות הצעצועים

בדקו את כל הצעצועים לחתול מעת לעת אם יש חלקים רופפים, חוטים פרומים או מהדקים חדים, במיוחד בצעצועים עם חוט בחיבור של החוט. חתולים יכולים ללעוס חזק מספיק כדי לפרק סיכות ביטחון שלפעמים משתמשים בהן, ולכן חשוב לוודא את תקינות המשחק. אם יש לכם צעצועי מוט דיג, הרחיקו אותם מהישג ידם של החתולים כשהם לא בשימוש ובעיקר אם אתם לא בבית. חתולים עלולים להסתבך בחוט, או אפילו לאכול ולבלוע אותו, מה שעלול לגרום לחסימת מעיים.

אל תתנו לחתולים לשחק בצעצועים אלקטרוניים עם חלקים נעים ללא השגחה. עלולים להתרחש מקרים כמו תפיסת כפות הרגליים או השפם במנגנון באופן שעלול לפצוע, ולכן אתם חייבים להיות בקשר עין עם המשחק. 

 

איך לשחק בצעצועים לחתול

חתול אינו כלב ואתם לא יכולים סתם כך לזרוק לו כדור ולצפות שהוא יתפוס אותו ויחזיר אליכם. תחשבו על אינסטינקט הציד הטבעי של החתול – הם עוקבים בריכוז גדול אחר הטרף שלהם, מתקרבים לאט לאט ובשקט, ואז מסתערים על החיה התמימה. כשאתם משחקים בצעצועי שרביט, הזיזו את הצעצוע בצורה לא יציבה ועברו לסירוגין בין תנועות מהירות לאיטיות. תעשו את זה בצד ולא ממש מול פני החתול, משום שזו לא התנהגות טרף טבעית. 

אל תשאירו את אותם צעצועים באותו מקום כל הזמן, זה מפחית את הגירוי וגורם לשעמום. החביאו בארגז או בארון סגור היטב חלק מהצעצועים לחתול לתקופה של שבוע או שבועיים, ואז הוציאו אותם שוב. החתול יחשוב שהוא קיבל עכשיו צעצוע חדש לגמרי וישמח לשחק בו שוב. כמובן שכדאי להיות עם היד על הדופק, אם החתולי שלכם אוהב ממש משחק מסוים ולא מפסיק לשחק בו – אל תמנעו את זה ממנו. 

בכל יום הקדישו זמן למשחק אחד או שניים עם החתול שלכם, לפחות 10 עד 20 דקות. גם אתם וגם החתלתול שלכם תגלו שאתם ממש מצפים למשחקים האלה. 

 

סוגי צעצועים לחתול

כדורים: יש חתולים שאוהבים לרדוף אחרי כדורים ולחבוט בהם. אפשר לנסות כדור עם פעמון, וכמו שציינו – להחביא מעת לעת ולהוציא מחדש כדי שהחתול לא ישתעמם. 

עכברי צעצוע וצעצועי ציד אחרים: צעצוע שיכול להחזיק את הדחף לטרף של החתול במשך שעות. 

שרביטים, צעצועי חוט, ונוצות: צעצועים לחתול מסוג זה מעודדים קפיצה, התנפלות ותקיפה. רק לא לשכוח את הוראות הבטיחות שציינו קצת למעלה. 

צעצועי האכלה אינטראקטיביים: אלו צעצועי פאזל מזון שהזכרנו בקצרה והם נועדו לגרות את המוח של החתול ולשמור עליו פעיל כשאתם לא בבית. 

צעצועי טיפוס: חתולים אוהבים משטחים גבוהים להתיישב עליהם, הם יכולים לטפס, להתחבא, ולנמנם.

 

יש סוגים נוספים של צעצועים לחתול ואם אתם צריכים סיוע נוסף, אנחנו תמיד שמחים לעזור. אפשר לפנות אלינו כאן או להגיע לחנות, ונמצא את הפתרון המושלם עבור החתול שלכם וכל חיית מחמד אחרת שיש לכם. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo