דף הבית » חתולים » קולרים ורצועות לחתול

קולרים ורצועות לחתול

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

קולר לחתול: איך לבחור קולרים באופן בטוח

לא מעט לקוחות שואלים אותנו האם בכלל חתולים צריכים קולר. הרי לא מדובר בכלב שצריך לחבר לו רצועה לטיולים, וגם לא לוקחים את החתול לגינת כלבים או חוף כלבים שמותר להם להיות משוחררים והם עלולים להיבהל ולברוח. התשובה הפשוטה היא כן, קולר לחתול הוא אביזר שיש בו צורך, אחרת לא היינו מחזיקים אותו כאן. קולר לחתול בהחלט יכול לעזור לכם. זה חשוב במיוחד כשמדובר בחתול שחי בחצר או משולב בבית ומחוץ לבית ויש צורך לזהות אותו במקרה שהוא נבהל, בורח, או הולך לאיבוד. גם חתול ביתי עלול להיבהל ממשהו, לקפוץ מהחלון או לנצל את ההזדמנות שהדלת נשארה פתוחה לרגע אחד יותר מדי. קולר לחתול יעזור לאנשים לזהות אותו וליידע אתכם שהחתול נמצא. הנה כמה דברים שיעזרו לכם לבחור את הקולר הנכון עבור החתול או החתולים שלכם:

התאמה לצוואר 

חשוב לקחת בחשבון את אורך וגודל הצוואר של החתול. אנשים רבים חושבים שכל קולר יתאים לכל חתול, אבל זה לא בהכרח נכון. החתול שלכם צריך להרגיש נוח, לנשום ולנוע בקלות, ולא להראות נוקשה אחרי שאתם שמים את הקולר. קולר לחתול לא צריך להיות צמוד מדי וכלל האצבע הוא לוודא שאפשר להכניס שתי אצבעות בין הקולר לבין הצוואר. בחנו את החתול שלכם אחרי ששמתם את הקולר כדי לוודא שהוא מרגיש בנוח ולא מגלה סימני עצבנות. 

מצד שני, הקולר לא צריך להיות רפוי מדי משום שאז הוא עלול לסבך את החתול ולהיתקע בגדר, בענפי עצים, או בשיחים. כך למשל, תוכלו למצוא אצלנו קולר עם אבזם מתפרק, כלומר ברגע שהחתול נתפס במשהו – האבזם נפתח ובאופן הזה החתול יכול להשתחרר מהמצב שאליו נקלע. 

חתול נוצץ 

אם החתול שלכם חי אך ורק בבית, אתם יכולים לדלג לפסקה הבאה. אבל אם מדובר בחתול עם גישה חופשית לרחוב, גם בשעות הערב והלילה, כדאי לשקול תוספת של מחזיר אור בטיחותי. אנחנו לא צריכים לספר לכם מה קורה אצלנו בכבישים עם ערב רב של מכוניות, קורקינטים, אופניים חשמליים, אופנועים, ומה לא. ההמלצה שלנו היא לשמור על החתול בבית בשעות החשוכות, אבל אם זה לא המצב – מחזיר אור יכול לצמצם אפשרויות לתאונות לא רצויות. 

עדיף שני ציפורים על העץ מציפור אחת בפה של החתול

הפתגם אומר ״טוב ציפור אחת ביד משתיים על העץ״, אבל במקרה של החתול הביתי נעדיף שהוא יאכל את המזון הייעודי לו ולא יביא לכם גופה של ציפור הביתה. חתולים הם ציידים שאוהבים להביא חלק מהטרף שלהם הביתה, וקולר לחתול עם פעמון יכול להזהיר את הטרף הפוטנציאלי. קולר לחתול עם פעמון יצלצל כשהחתול אורב לציפור וכך היא תוכל להתעופף מהמקום לפני שהחתול יזנק עליה ויביא אותה אל פתח הבית שלכם. 

קולר לחתול בסטייל

קולר יכול להיות גם אביזר שמוסיף סטייל לחתול באופן שמשקף את האישיות שלו, ולסמן שאתם שייכים זה לזה. אם אתם חדשים בתחום גידול חתול כחיית מחמד, ייתכן שתיתקלו בקושי כשתנסו להניח קולר על החתלתול שלכם. כדי להקל עליכם, ודאו שכבר בדקתם והבטחתם שהקולר שרכשתם יתאים לצוואר החתול שלכם. חתולים הם חיה קצת פחות כנועה וצייתנית מכלבים, ולכן לפני שתשימו קולר על החתול, תנו לו כמה חטיפים ופינוקים. לאחר ששמתם את הקולר על הצוואר, תנו הרבה תשומת לב לחתול וגלו רגישות לכל תגובה שלו. אם אתם רואים שערות נמשכות או גירודים, הסירו את הקולר.

ייתכן שייקח לחתול מספר ימים להתרגל לקולר, ולכן כדאי להיות סבלניים לפני שאתם מוותרים עליו כליל. רק שימו לב לשינויים התנהגותיים ועקבו אחרי כל דבר חריג, וזכרו – בסופו של דבר, הבטיחות והנוחות של החתול הם אלה שבעדיפות עליונה. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo