דף הבית » חתולים » שירותים לחתול

שירותים לחתול

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

איך בוחרים ארגז חול לחתול?

חתולים הם חיות מחמד קלות לגידול, אבל כמו כל היצורים החיים גם להם יש צרכים. אם החתול חי בבית אבל מדי פעם יוצא החוצה, קרוב לוודאי שיעשה את צרכיו בחוץ. לעומת זאת חתולי בית שאינם יוצאים צריכים שירותים מסודרים הכוללים ארגז וחול איכותי שסופג ככל האפשר את הריחות הלא נעימים. אז איך בוחרים שירותים לחתולים? אנחנו באנימלדיל אספנו לכם טיפים חשובים שיספקו לחתול תנאים נוחים ויעזרו לכם להיפטר מריחות רעים.

ארגז חול – פתוח, סגור או אוטומטי

אם זו הפעם הראשונה שאתם מגדלים חתול בבית, חשוב שתצטיידו בשירותים מתאימים. בחנויות לחיות יש היצע גדול של ארגזים וחולות לחתולים. השאלה היחידה היא בוחרים ובמי צריך להתחשב – בחתול או בכם. התשובה היא גם וגם. החתול צריך מצע נוח להתפנות בו, ואתם זקוקים לריח נעים וכמה שפחות התעסקות עם פינוי והחלפות.

שירותים פתוחים ארגז החול הבסיסי מגיע במגוון גדלים וצבעים. מומלץ לבחור בארגז גדול כדי שהחתול יוכל לשנות מיקום להתפנות בו. היתרון של הארגז הפתוח הוא שאפשר לראות מתי החתול מתפנה ולנקות אותו בהתאם. החיסרון הוא הריח החזק של הצרכים, הצורך להחליף את החול בתכיפות גבוהה והפוטנציאל של החול להתפזר מחוץ לארגז כשהחתול חופר בחול.

שירותים סגורים – ארגז החול הסגור דומה לפתוח אבל יש לו כיסוי שנועד לשלוט ביתר קלות בריחות. החיסרון של השירותים הסגורים הוא שלא לכל חתול יהיה נוח וקל להיכנס אליהם.

שירותים בעלי פתח עליון –  זהים לשירותים סגורים אבל הכניסה אליהם דרך פתח עליון. הם מתאימים במיוחד לחתולים חובבי טיפוס. לגורים או חתולים מבוגרים כדאי לשקול פתרון אחר.

שירותים אוטומטיים – כוללים מנגנון ניקוי אוטומטי שאוסף את הצרכים לשקית נפרדת באמצעות מסננת הסורקת את החול. שירותים מתקדמים אלה יחסכו מכם את הצורך לנקות את הארגז באופן יום יומי ויחייבו אתכם רק לפנות רק את השקיות המלאות כל שבוע. אם אין לכם מספיק משאבים לרכוש את השירותים האוטומטיים, תוכלו לקנות שירותים חצי אוטומטיים המגיעים עם ידית שתצטרכו למשוך פעם ביום כדי לנקות את הצרכים.  

סוגי חול – רגיל, מתגבש או קריסטלי

חתולים נחשבים יצורים מפונקים אבל בענייני שירותים אין להם העדפות מיוחדות. הם יכולים לעשות את צרכיהם במקומות שונים אבל אם הם חיים רק בבית, מוטב שיהיו להם שירותים משלהם.

בית השימוש החתולי כולל ארגז פתוח או סגור ומצע של חול שבו החתול יכול לחפור, לעשות את צרכיו ולכסות אותם כשם שהיה עושה בטבע. הבעיה היחידה היא ששירותים לחתולים עלולים להדיף ריחות לא נעימים, ואם החול לא איכותי תצטרכו להחליף אותו בתדירות גבוהה. לכן, כשאתם קונים שירותים לחתול חשוב שתתחשבו לא רק בצרכים שלהם אלא גם בשלכם.

סוגי החול המוצעים בחנויות משתנים ביכולת ספיגת הנוזלים שלהם וביכולת נטרול הריח.

חול חצץ בסיסי – הפתרון הזול כולל אבני חצץ אבל לא מונע ריחות. ניתן להציב את הארגז עם חול החצץ במרפסת או בחצר ולהחליפו מדי יום כדי למנוע ריחות לא רצויים. חול זה פחות מתאים לשימוש בבתים שאין בהם פתח מילוט לחתול.

חול גבישי – החול הנפוץ בקרב מגדלי חתולים מגיע בכמה גירסאות ריחניות יותר או פחות. יתרונו בכך שהוא מתגבש לכדי גבישים מוצקים סביב הצרכים, ומאפשר להוציא אותם בשלמותם מבלי להחליף את כל החול שמסביב. חול זה יותר עמיד מחולות אחרים, מאפשר ניקוי פשוט ומהיר של הארגז וסביבתו.

חול קריסטל – החומר דמוי הקריסטל מאופיין בספיגה טובה ומהירה של הצרכים, והוא קל ונוח לניקוי. עבור חתולים זה לא פתרון אידיאלי משום שהחול הקריסטלי עלול לעורר אי נוחות בכפות הרגליים שלהם.  

חול אקולוגי – חול טבעי העשוי משבבי עץ ממוחזר, מסויה או מחומרים טבעיים אחרים שמתכלים במים ונשטפים בקלות באסלה.

כל חתול וחול שמתאים לו

עכשיו כשאתם יודעים את ההבדלים בין סוגי החולות, אפשר לעבור להבדלים בין חתולים והעדפותיהם. חתלתולים עושים את צרכיהם בתכיפות גבוהה יותר מזו של חתולים מבוגרים, ולכן כדאי לחפש להם חול איכותי שמצטיין בספיגת ריחות. השתן של חתולים זכרים מאופיין בריח חזק יותר מזה של חתולות ולכן מומלץ לרכוש להם חול מתגבש שסופג ריחות טוב יותר מחול קריסטלי. לחתולים בעלי פרווה ארוכה כדאי להתאים חול גבישי או קריסטלי כדי שלא ייספג בה שתן.

איפה למקם את השירותים?

זה אולי יפתיע אתכם אבל גם חתולים מעוניינים בפרטיות כשהם מתפנים. לכן כדאי להציב את הארגז שלהם בפינה מאווררת הרחק מאזור השינה וההאכלה שלהם ושלכם. חשוב לוודא שהשירותים של החתול יהיו נגישים ונקיים כדי שיהיה לו נעים ונוח להשתמש בהם.

איך להרגיל את החתול לשירותים?

רוב החתולים נולדים עם אינסטינקט להתפנות על מצע ולכסות את התוצאה. עם זאת, חתולים שחיים בחוץ או חתלתולים עשויים להזדקק לעזרתכם. כדי להרגיל אותם לעשות צרכים בשירותים, הניחו את החתול על החול במשך כמה פעמים ועקבו אחר תגובתו. אם המרקם של החול יציק לו, הוא עלול להימנע מעשיית הצרכים וזה יהיה סימן בשבילכם להחליף מצע. לעומת זאת, אם יהיה לו נעים בכפות הרגליים, יש סיכוי טוב שהוא יבין בעצמו מה לעשות. 

חתלתולים וחתולי רחוב שמעולם לא נפגשו עם שירותים עשויים להימלט אחרי שתציבו אותם בארגז, ולכן אין מנוס אלא להדריך אותם איך חופרים ואיך מכסים את הצרכים בעזרת האצבעות. בכל אחד מהמקרים תצטרכו להתאזר בסבלנות עד שהתהליך יהפוך אצל החתול לטבע שני.

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo