דף הבית » כלבים » אוכל לגורי כלבים

אוכל לגורי כלבים

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

הכנסת גור כלבים חדש הביתה הוא צעד מרגש וממש לא משנה בני כמה אתם. אם יש לכם ילדים הם יהיו בעננים, אבל אתם עלולים להיות קצת מותשים. אנחנו באנימל דיל נעשה הכל כדי להקל עליכם לפחות מהצד של האביזרים, המיטות, הצעצועים, החטיפים, הפינוקים, וכמובן – אוכל לגורי כלבים. כבר כשאתם עושים את הבדיקה הראשונה אצל הווטרינר כדאי להתייעץ איתו על סוג המזון המומלץ עבור גור הכלבים שלכם, בעיקר אם מדובר בגזע מסוים שיש לו דרישות תזונתיות ייחודיות. לא משנה אם יש לכם כלב גזעי או כלב מעורב מכל טוב, הכנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור אוכל לגורי כלבים שיעזרו לכם להתחיל ברגל ימין, גם שלכם וגם של הגור. 

 

בדקו את המרכיבים של אוכל לגורי כלבים

המרכיבים במזון של הגור שלך והאיזון ביניהם הם דברים חיוניים להתפתחות הגור שלכם. לדוגמה, מערכת העצבים של הגור תלויה בחומצת השומן החיונית DHA. תפריט תזונה לגורים צריך לכלול כמות גבוהה יותר של DHA בהשוואה למזונות שמיועדים לכלבים בוגרים כדי לסייע בהתפתחות העיניים, האוזניים והמוח של גור בתהליך הגדילה. מחקרים מראים שגורים שניזונו בתזונה עשירה ב-DHA הגדילו את טווח הזיכרון ואת יכולת האימון. זה אמור לגרום לגורים להיות חכמים יותר וניתנים לאימון וציות.

 

תספרו קלוריות

מזון גורים צריך להיות עם כמות קלוריות גבוהה ביחס למזון כלבים רגיל. הסיבה לכך היא כמות האנרגיה שהם מוציאים על תהליך הגדילה, ממש כמו הילדים שלנו. תוסיפו את כמות האנרגיה שהם מוציאים על משחק ותקבלו צורך גבוה בפיצוי קלורי. כמחצית מהקלוריות שגורים צורכים מהמזון משתחררת על צמיחה והתפתחות. חשוב שאוכל לגורי כלבים יספק להם כמות נאותה של חומרים מזינים ובריאים ולא קלוריות ריקות כדי לעזור להם להתפתח כראוי.

 

הגודל כן קובע

בכל הקשור לאוכל לגורי כלבים, הגודל של הגור קובע. כולם מתחילים קטנטנים, אבל גור צ׳יוואווה צומח קצת אחרת מגור דני ענק. בכלבים גזעיים יותר קל לדעת מה יהיה הגודל ובכלבים מעורבים זה יכול להיות קצת יותר מאתגר, אבל הווטרינר יוכל להעריך מה יהיה הגודל ובהתאם לזה יש לבחור את סוג האוכל לגור הכלבים שלכם. סוג המזון לגורים שיגדלו לגזע גדול יש יחס מסוים של סידן וזרחן במזון שמבטיחים התפתחות עצמות תקינה למניעת מחלות מפרקים עתידיות. 

לא רק גודל הכלב עצמו קובע, אלא גם גודל קוביות אוכל לגורי כלבים משנה. גורים קטנטנים יכולים להתקשות לפרק קוביית מזון גדולה, ולכן יש להתחשב גם בצרכים התזונתיים השונים של כל גודל כלב, וגם בגודל כופתיות המזון שהוא יכול להתמודד איתו. 

שמירה על משקל תקין של גור הכלבים היא דבר חיוני לבריאות לכל החיים. גורים שסובלים מתת משקל עלולים לא להתפתח כראוי, וגורים שסובלים מעודף משקל נמצאים בסיכון מוגבר להיות כלבים בוגרים בעלי עודף משקל. עודף משקל עלול להוביל למחלות כמו דלקת פרקים, לחץ דם גבוה, מחלות לב, סוכרת ותשישות חום. הווטרינר שלכם יכול להעריך את מצב הגוף של הגור בכל ביקור כדי לוודא שהאוכל לגורי כלבים שאתם נותנים לגור שלכם נמצא בכיוון הנכון.

 

החלפת אוכל לגורי כלבים

אם בשלב מסוים אתם מחליטים לעבור למזון גורים חדש, הקפידו לעשות זאת בהדרגה. החלפת מזון בפתאומיות עלולה להוביל לבעיות עיכול, הקאות, שלשולים ואובדן תיאבון. אפשר למנוע את זה על ידי מעבר תזונה שמתפרס על פני שבוע-שבועיים. מתחילים עם ערבוב של כ-75% מהתזונה הישנה ו-25% מהתזונה החדשה. אם הגור לא מגיב במשהו חריג, אפשר להתקדם כעבור כמה ימים לחצי-חצי ולעקוב אחר התגובה למשך מספר ימים נוספים. אם הכל טוב, ממשיכים עם 25% אוכל לגורי כלבים הישן ו-75% מהמזון החדש, ואחר כך ל-100% מהאוכל החדש. מעבר הדרגתי ממזון ישן ומוכר לאוכל לגורי כלבים חדש מבטיח שהגור ילמד לאהוב את האוכל החדש, ויישאר בריא ושמח לאורך תהליך השינוי. 

 

אצלנו באנימל דיל תוכלו למצוא מגוון ענק של אוכל לגורי כלבים איכותי, לגדלים שונים ולגזעים שונים. אם יש לכם שאלות ואתם זקוקים להתייעצות נוספת בנוגע למזון הגורים הנכון עבור החמודי שלכם, אפשר לפנות אלינו תמיד, להתקשר, וכמובן לבקר אותנו בחנות ונשמח להציע לכם פתרון.  

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo