דף הבית » כלבים » אוכל לכלבים רגישים

אוכל לכלבים רגישים

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

עוד לפני שאתם מחפשים אוכל לכלבים רגישים, כדאי להבין מה גורם לקיבה שלהם להיות רגישה. ממש כמו שבני אדם יכולים להיות רגישים למרכיבי מזון מסוימים, כך גם בקרב כלבים יש כאלה עם סבילות נמוכה למזונות מסוימים. במקרים אחרים לא מדובר ברגישות למזון, אלא כסימן לבעיה חמורה יותר. לכן, אם אתם שמים לב לרגישות אצל הכלב שלכם, תמיד תתחילו אצל הווטרינר. אחרי שהוא שולל מחלות מסכנות חיים, אפשר לעבור לבחירת אוכל לכלבים רגישים שיקל על מערכת העיכול שלהם, יהפוך אותם לשמחים ולמאושרים יותר, ותכלס – יקל גם עליכם עם ניקיונות הבית ואיסוף צרכים בטיול. 

 

יש לא מעט מוצרי מזון שחלק מהכלבים מגלים אליהם רגישות, כך גם חלבונים מסוימים עלולים לגרום לבעיות. כלבים מפתחים רגישות גם בגלל חוסרים כמו סיבים, ויטמינים ומינרלים, או עודפים כמו שומן. לפעמים רגישויות למזון הן בכלל לא בגלל מה שנתתם או לא נתתם לכלב שלכם, אלא ההרגלים שלו כמו למצוא אוצרות בפחי האשפה או לזלול משהו שהשארתם על השיש או השולחן מתוך מחשבה תמימה וחמודה שהכלב לא יצליח להגיע לשם. 

 

איך מזהים שהכלב סובל מקיבה רגישה

המונח "קיבה רגישה" משמש בדרך כלל לתיאור קלקול מעיים קל אצל כלבים. התסמינים לקיבה רגישה כוללים הקאות מדי פעם, צואה רופפת עד שלשול, וגזים לא נעימים לאף אחד מהצדדים. הכלב שלכם יכול לסבול מתסמין אחד, שילוב של שניים, או מכולם. 

עוד לפני שאתם בוחרים אוכל לכלבים רגישים, יש כמה צעדים שאתם יכולים לעשות כדי להקל על מערכת העיכול. כך למשל, הסירו מהתפריט כל דבר שהוא לא מזון לכלבים. בלי לתת שאריות מהאוכל שלכם, בלי לחלק פריטי מזון בזמן שאתם מבשלים, ולמנוע באופן מוחלט גישה לפחי אשפה בבית ומחוצה לא. אם הכלב עדיין סובל מקיבה רגישה אחרי כמה ימים ללא פינוקים ואשפה – אפשר לבדוק אפשרויות של אוכל לכלבים רגישים. 

 

מה יכול לגרום לקיבה רגישה אצל כלבים

יש כלבים שמעכלים את כל מה שנכנס להם לבטן בלי בעיה, כולל חלקים מהנעליים שלכם, גלילי נייר טואלט, כבלים, ועוד דברים שממש לא אמורים להיכנס למערכת שלהם. כלבים אחרים מגלים רגישות לכל שינוי קליל במזון שלהם. הנה הדברים שאתם צריכים לשים לב אליהם כשאתם בודקים אוכל לכלבים רגישים:

חלבון: יש כלבים שלא מעכלים היטב סוגים מסוימים של חלבון. אם האוכל של הכלב שלכם מבוסס על עוף, נסו לעבור לאוכל לכלבים רגישים שמבוסס על חלבון אחר כדי לראות אם הבעיה נפתרת. 

סיבים: לפעמים כלבים זקוקים למעט סיבים נוספים בתזונה שלהם, בדיוק כמו אנשים. חפשו מזון לכלבים רגישים שמכיל כמות סיבים שמספקת איכות צואה טובה מבלי להשפיע על העיכול של חומרים מזינים אחרים. 

שמן: מזונות עתירי שומן קשים יותר לעיכול בהשוואה לאוכל שמכיל יותר חלבון או פחמימות. בדקו את תווית המרכיבים על המזון הנוכחי של הכלב שלכם וראו אם ​​שומנים ושמנים מופיעים בארבעת המרכיבים הראשונים. זהו אינדיקטור לכך שהמזון עשוי להיות עשיר מדי בשומן עבור מערכת העיכול של הכלב. השוו את האוכל הנוכחי למותגים אחרים וחפשו אוכל לכלבים רגישים עם כמות נמוכה יותר של שומן. 

ויטמינים ומינרלים: רוב המזונות המסחריים לכלבים מכילים כמויות נאותות של ויטמינים ומינרלים בפורמולות שלהם. עם זאת, אם הכלב שלכם על תפריט מיוחד כמו למשל תפריט שמבוסס על מזון ביתי, ייתכן שהוא סובל ממחסור ברכיבים תזונתיים. התייעצו עם הווטרינר כדי לוודא שהכלב שלכם מקבל את כל אבות המזון שהוא צריך לעיכול תקין, ובצעו התאמות בתזונה ככל שיש בכך צורך.

 

5 טיפים לבחירת אוכל לכלבים רגישים

  1. מרכיבים קלים לעיכול: בחרו מזון עם מרכיבים עדינים שקלים לעיכול. איכות המרכיבים ומקורם חשובים ויש לקחת אותם בחשבון בעת בחירת התזונה המתאימה. מספר מרכיבים נפוצים, כולל בשר בקר ומוצרי חלב, הם לרוב החשודים העיקריים בגרימת גירוי או רגישות.

 

  1. ללא דגנים: אוכל ללא דגנים הוא הדרך לטפל בקיבה רגישה. במצבים רבים, דגנים מכל הסוגים יכולים לעורר בעיות הקשורות בבטן אצל כלבים.

 

  1. חלבונים ופחמימות חדשות: אצל כלבים עם קיבה רגישה כדאי לנסות מזונות חדשים עם חלבון חדש ופחמימות חדשות שהכלב לא מכיר ולא הראה רגישות כלפיהם. בשר צבי הוא דוגמה לחלבון חדש, בטטה היא דוגמה לפחמימה חדשה.

 

  1. חומצות שומן אומגה 3: מומלץ לבחור בתזונה עם כמות גבוהה של חומצות שומן אומגה 3. זה עוזר להפחית את הדלקת במעיים ומשפר את הריפוי שלהם. שימו לב, זה ממש לא אומר ללכת על תפריט עם הרבה שומן! שומן בדרך כלל קשה יותר לעיכול מחלבונים או פחמימות.

 

  1. פרה ביוטיקה ופרוביוטיקה: לכלבים עם רגישות בקיבה או במעיים, מומלץ לבחור אוכל לכלבים רגישים פרה ביוטיקה או פרוביוטיקה. סיבים פרוביוטיים משמשים את אוכלוסיית החיידקים שמתפקדים היטב במעיים של הכלב, והם מותססים לחומצות שומן קצרות שרשרת. ההשפעה החיובית עוזרת לשפר את זרימת הדם, שבתורו ממריץ את ספיגת המים והאלקטרוליטים.

 

מבולבלים ממבחר האוכל לכלבים רגישים שיש לנו באתר? לא יודעים מה מתאים לכלב שלכם? תמיד אפשר לשאול ולהתייעץ איתנו ונשמח לעזור. אם הווטרינר שלכם המליץ לכם על מזון מסוים ולא ראיתם אותו באתר, דברו איתנו וננסה לסייע. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo