דף הבית » כלבים » חומרי הדברה

חומרי הדברה

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

חומרי הדברה לכלב

אנחנו גרים במדינה חמה והכלבים שלנו צריכים להתמודד עם מכת פרעושים וקרציות שכבר מזמן לא מגיעים אלינו רק בחודשי הקיץ. הפתרון: חומרי הדברה לכלב שיכולים לטפל בטפילים המעיקים שגורמים לגירודים, מציקים לכלבלבים שלנו, ועולים להעביר מחלות. פרעושים הם חרק בעל יכולת ניתור במהירות גדולה, והם נחלקים לפרעושים שאוהבים להיטפל לבני אדם, לחתולים, ולסיבה שאתם כאן – אלה שאוהבים להציק לכלבים. התוצאה שלהם זהה: פריחות, גירודים, תגובות אלרגיה, ובמקרים שבהם הם עקצו כלב חולה – אז גם זיהום שהם עלולים להעביר לכלב שלכם. 

חומרי הדברה לכלב משמשים גם נגד קרציות, שהן טפילים שקרובות יותר לעכביש. לקרצייה יש שיניים שבעזרתן היא נאחזת בעור, כך שגם אחרי שהיא מתה אחרי שעשיתם שימוש בחומרי הדברה לכלב שלכם, עדיין צריך למשוך אותה החוצה משום שהשיניים האלה מונעות ממנה ליפול בעצמה. 

 

סוגים שונים של חומרי הדברה לכלב

חומרי הדברה לכלב בתרסיס: ספריי הדברה מגיע עם חומר פעיל מהדור החדש שקרציות ופרעושים טרם פיתחו כלפיו עמידות. בנוסף לקרציות ופרעושים הוא קוטל גם זבובים. הפורמולה של החומרים שנמכרים אצלנו באתר מצפה כל שערה בנפרד עם הגנה מלאה לכל הפרווה. הספריי קוטל את הטפיל לאורך כל שלבי החיים שלו משלב הביצה ועד הפרעוש הבוגר. יש לרסס את הספריי עד שאתם רואים שהפרווה לחה ואז לעסות אותה כדי להחדיר את החומר הפעיל לעור. אסור לרסס ישירות לפה, לעיניים או לפנים האוזן. התוצאות ממש מיידיות, תוך דקות בודדות. 

 

אמפולות לכלבים: אמפולה היא שפופרת קטנה עם חומרי הדברה לכלב בנוזל. הכמות משתנה לפי גודל הכלב והחומר קוטל את הפרעושים והקרציות באמצעות מגע. יש להפריד את הפרווה כדי לחשוף נקודה בעור, ובנקודה הזו מניחים את האמפולה ולרוקן את תכולתה. יש למרוח את החומר במספר נקודות בין הכתפיים בגב, ובשום אופן לא באזור שבו הכלב יכול להגיע אליו וללקק אותו. חומרי הדברה לכלב באמפולה נספגים בעור ונכנסים למחזור הדם. ב-48 השעות הראשונות מזמן השימוש באמפולה אסור לשטוף את הכלב, יש להימנע מלנשק את הכלבים ובמיוחד ילדים בבית, ואם יש לכם בעל חיים אחר – יש למנוע מגע ביניהם. 

 

קולר נגד פרעושים וקרציות: אפשר להשתמש בחומרי הדברה לכלב באמצעות קולר ששמים על הצוואר. הקולרים מכילים חומרים פעילים שמופרשים לגוף של הכלב גם לאזורים המרוחקים ממנו. קולר נגד פרעושים וקרציות מחזיק ל-8 חודשים. להגנה טובה יותר נגד טפילים אפשר לשלב בין קולר לאמפולות. 

 

שמפו קוטל פרעושים וקרציות: חשוב לשמור על הכלב נקי עם פרווה מטופחת ולשם כך קיימים חומרי הדברה לכלב בשמפו מיוחד. השמפו, בריח נעים, משלב בין קטילת טפילים לשמירה על פרווה בריאה. מרטיבים את פרוות הכלב או הכלבה, מעסים את הפרווה עם כמות נדיבה של השמפו, משאירים כך מספר דקות, שוטפים היטב ומייבשים. 

 

טיפים לשימוש נכון בחומרי הדברה לכלב

בחומרי ההדברה יש להשתמש בהתאם לגודל הכלב ולכן יש לדעת את משקל החיה ולהתאים לכך את המינון. אם יש לכם גם כלבים וגם חתולים, יש להקפיד על שימוש בתכשירים ייעודיים לחיה המתאימה ולא לבלבל ביניהם. יש להקפיד לקרוא את הוראות היצרן ולמלא אחריהן במלואן, אלא אם הווטרינר אמר לכם אחרת. 

אם אתם משלבים בין אמצעי הגנה שונים, התייעצו עם הווטרינר בנוגע למינונים. לאחר שימוש באמפולות, בספריי או בשמפו – רחצו היטב את הידיים שלכם. תמיד תשאלו אם התכשיר שבחרתם מעודכן בחומרים פעילים ובהרכב שהקרציות והפרעושים עדיין לא פיתחו עמידות כלפיהם. אל תשלפו קרציות חיות כלאחר יד כדי שלא לקרוע אותן מדממות אל תוך העור, אלא לאחר שימוש בחומרי הדברה לכלב כשהן מתות. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo