דף הבית » כלבים » מזון רטוב ושימורים לכלבים

מזון רטוב ושימורים לכלבים

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

תזונה נכונה חיונית לכל הכלבים, ובחירת המזון יכולה להיות משימה קשה. בנוסף לעשרות מותגי מזון יבש לכלבים שמהם אתם צריכים לבחור, צריך להחליט אם אתם מעוניינים להוסיף לתפריט גם שימורים לכלב, מה שמכונה גם מזון רטוב. מזון יבש נוח יותר וזול יותר להזנת הכלבים שלנו, וזה הבסיס לתזונת חיות המחמד. אבל יש גם יתרונות בשילוב של מזון רטוב מקופסאות שימורים לכלב. 

למה כדאי לתת מזון רטוב לכלב 

הגדלת הגיוון: ם מזון רטוב וגם מזון יבש בריאים לכלבים באותה מידה. מזונות רטובים מגרים יותר את הכלב מבחינת הריח והטעם והם יכולים לגרום גם לכלבים הבררניים ביותר לקפוץ עליכם ברגע שאתם פותחים קופסת שימורים לכלב. אין סוף למגוון האפשרויות ושילובי הטעמים, המרקמים והצורות, והגיוון רב יותר בהשוואה למזון יבש. 

קל ללעיסה: אחד החששות הגדולים של הורים לחיות מחמד הוא שמזון משומר לא מעניק תזונה מספקת או שהאוכל הרטוב פוגע בשיניים. שימורים לכלב באיכות טובה מספקת לכלבים בול את התזונה שהם צריכים, תוך שימור ושמירה על בריאותם בכל שלבי החיים. ובנוגע לבריאות השיניים, כלבים מבוגרים עם בעיות שיניים וחניכיים ייהנו יותר ויצליחו לאכול יותר עם שימורים לכלב. 

עשיר בחלבון: שימורים לכלב בדרך כלל מכילים פחמימות בכמות נמוכה והם עשירים בחלבון ובשומנים. מזון רטוב יכול למנוע עלייה במשקל ואף לקדם ירידה במשקל לכלבים שזקוקים לדיאטה. מזון רטוב מכיל מים בכמות גבוהה כך שהוא יכול לעזור לכלבים להימנע מהתייבשות, יתרון גדול במיוחד לבעלי כלבים שלא שותים הרבה מים. חשוב לזכור שלא כל קופסאות שימורים לכלב זהות ולכן צריך לקרוא על האריזה מה הם המרכיבים.

נשמר היטב לאורך זמן: מותגים איכותיים של שימורים לכלב מציעים תזונה מלאה ומאוזנת של בשר בריא, ירקות, דגנים, ויטמינים ומינרלים לארוחה טעימה ובריאה. בשר בקר, כבש, עוף ודגנים בריאים מספקים לכלב ארוחה מתגמלת עם חומרים מזינים. מזון רטוב בקופסאות שימורים שלא נפתחו מספק חיי מדף ארוכים, אך כדי שיישמר היטב ולא יתקלקל שימרו אותם במקרר לאחר הפתיחה. 

מה עדיף – מזון יבש או שימורים לכלב?

מזון יבש מגיע בשקיות בגדלים שונים, עם כופתאות בגדלים משתנים, במרקמים ששונים זה מזה ומותאמים לשלבים שונים בחיים, כך שלבעלי חיות המחמד קל יותר להתאים את גודל השקית לכמות המזון שהכלב אוכל על פי גודלו וגזעו. מזון יבש גם משתלם יותר כלכלית ויקר מאוד לבסס תזונה על מזון רטוב. 

אבל רגע, למה לא לשלב בין מזון יבש לבין שימורים לכלב? האכלה מעורבת משדרגת את התזונה של הכלב שנהנה משילוב מרקמים של שני המזונות. אפשר מעת לעת להוסיף אוכל שימורים לכלב לקערת המזון היבש שלו, והוא יטרוף הכל בהנאה. רק זכרו שאוכל רטוב מתקלקל מהר יותר, כך שאם יש משהו מהתערובת שלא נאכל יש לזרוק את השאריות לפח. בכל מקרה אחרי זמן ההאכלה מומלץ לשטוף את הקערה ולייבש, כדי שלא יתפתחו חיידקים משאריות המזון הרטוב. 

אפשר גם לפצל ארוחות – להשאיר לכלב מזון יבש כשאתם יוצאים מהבית לעבודה או לפעילות היומית שלכם, ובערב לתת שימורים לכלב. וכמובן, אפשר לתת מזון רטוב גם כפינוק. 

מזונות הכלבים של היום עברו מתיחת פנים ומי שגידל כלבים בשנות ה-80 וה-90 לא מאמין למראה עיניו כשהוא רואה איך השוק הזה התפתח וכמה אפשרויות טעימות ובריאות קיימות. שימורים לכלב של היום כוללים תערובות של בשר כבש, בקר, עופות, ירקות בריאים ודגנים מזינים, ולכל אחד מהרכיבים יש תפקיד מרכזי במתן תזונה מאוזנת לכלב בכל שלבי חייו. למרות שאוכל יבש נחשב לפעמים לאפשרות הבריאה יותר, מזון שימורים לכלב בריא באותה מידה. זקוקים לעצה בנוגע למזון רטוב עבור הכלב או הכלבה שלכם? יש לכם שאלה רגע לפני ההזמנה? מחפשים משהו מסוים ואתם רוצים לברר לגביו משהו? תמיד אפשר להתקשר אלינו או להגיע לחנות ונשמח לתת לכם פתרונות לכל מה שקשור לחיות המחמד שלכם. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo