דף הבית » כלבים » מלונה לכלב

מלונה לכלב

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

מלונה לכלב היא הפינה הפרטית של הכלב בבית. זהו פריט חשוב במיוחד עבור כלבים שגרים בחצר או בכל פינה מחוץ לבית, היא מגנה עליהם מהגשם בחורף או השמש הקופחת בקיץ, וגם אם היא בתוך הבית – היא התחליף שלהם למערה. כדי שלכלב יהיה נוח ונעים במלונה, וכדי שהוא ירצה לשהות בה ולישון בה, היא חייבת להתאים למידותיו ולצרכיו. 

התאמת גודל המלונה לכלב

לפני שאתם קונים מלונה, נסו למדוד את הכלב שלכם. מדדו גובה עמידה מהרצפה עד קודקוד הראש, גובה הכתפיים עד הכתף, ואת האורך. הכלב צריך להיות מסוגל לעמוד במלונה, להסתובב בה סביב עצמו, ולשכב לישון. כדי שהוא יוכל לעשות זאת הגובה צריך להיות לפחות 25% יותר מגובה הכלב. לכן אם גובה הכלב 75 ס״מ, גובה המלונה צריך להיות לפחות 93-94 ס״מ. גובה הדלת צריך להיות לפחות 75% מגובה הכתפיים, כלומר אם הכלב בגובה 60 ס״מ, הדלת צריכה להיות בגובה 45 ס״מ. אורך המלונה מהדלת לקיר האחורי צריך להיות לפחות כמו אורך הגוף, ועדיף כמובן קצת יותר. תמיד כדאי להשאיר עוד קצת מקום כדי להכניס למלונה צעצועים ומיטה. 

איך לבחור מלונה לכלב

עוד בשלב חיפוש המלונה לכלב, חשבו איפה אתם יכולים למקם אותו, במיוחד אם מדובר במלונה לחצר או לכניסה לבית. אתם לא רוצים להציב את המלונה באזור שיש בו הרבה לחות וכדאי להרים אותה מהקרקע. ההגבהה עוזרת לשלוט בטמפרטורה בתוך המלונה, מונעת כניסת מים בימים גשומים, וגם מפחיתה את הסיכון לפרעושים. מזג האוויר אצלנו בישראל חם והקיץ שלנו יכול להיות קשוח לכלבים, לכן שמרו אל אוורור עם דלתות פתוחות, כדאי להוסיף גגון לכניסת המלונה כדי ליצור צל נוסף, ואל תציבו את המלונה תחת שמש ישירה. בימים חמים במיוחד (או גשומים במיוחד בחורף), מומלץ בכל מקרה להכניס את הכלב אליכם הביתה. 

פלסטיק, מתכת או עץ?

רוב המלונות עשויות מפלסטיק, מתכת או עץ. לא משנה ממה עשויה המלונה, היא צריכה להיות עמידה בפני בלאי. החומר המומלץ ביותר למלונה, בעיקר אם אתם מציבים אותה מחוץ לבית, הוא עץ. מלונות עץ מבודדות יותר, בוודאי בהשוואה למתכת, ולכן הכלב יהיה חסין יותר לפגעי חום או קור. מצד שני, מלונות עץ חשופות יותר לקרציות ופרעושים, אך אפשר לפתור זאת באמצעות הוספת שבבי עץ ארז למצעים וטיפול קבוע למניעת פרעושים אצל הווטרינר. 

מלונת פלסטיק עמידה מאוד עבור כלבים, היא קלה יותר במשקלה מעץ, איך היא לא סופגת ריחות ביעילות כמו מלונת עץ. מלונות מפלסטיק קלות לניקוי פשוט עם מים וסבון, אין להן נקבוביות שבהן מסתתרים פרעושים וקרציות. מלונות מתכת עדיפות בעיקר להובלת כלבים ממקום אחד ואחר ולא למגורי קבע, אלא אם מדובר בפינה בתוך הבית, באופן שלא חושף את הכלב למזג האוויר.

הגודל כן קובע

בחירת מלונה בגודל הנכון חשובה במיוחד לשני קצות הסקאלה – כלבים גדולים צריכים מלונה גדולה שהולמת את מידותיהם, וכלבים קטנים צריכים מלונה לא גדולה מדי. מלונה בגודל הנכון, שיש בה מספיק מקום כדי לעמוד, לעשות סיבוב ציר, ולשכב משרה אווירה חמה על הכלב, הוא לא זקוק לארמון שגורם לבעלים להרגיש טוב עם עצמם. 

אם אתם קונים מלונה לגור, אתם צריכים לקחת בחשבון את הגודל הסופי שאליו הוא אמור להגיע. זכרו, תוך חודשים בודדים הם יגדלו מאוד, ולכן מלונה לכלב צריכה להיות בהתאם לגיל הבוגר כדי שלא תצטרכו לקנות מלונה חדשה תוך זמן קצר. אם מדובר במלונת נשיאה (שנקראת גם כלוב נשיאה), כאן כן צריכה להיות התאמה לגודל כשמדובר בגור, כדי שהוא לא יתנדנד מצד לצד במהלך הנסיעה או הנשיאה. 

אל תשכחו לרפד את המלונה במיטה או במזרן לכלבים, אך לא סתם כך בשמיכות ישנות שעלולות לצבור לחות ולהיות כר פורה לפרעושים. אפשר לקנות מאיתנו מגוון של מלונות ישירות מהאתר, וכמובן שתמיד אפשר ליצור איתנו קשר ולהתייעץ בנוגע למלונה הנכונה עבור הכלב שלכם. אתם תמיד מוזמנים אלינו לחנות ולהתרשם בעיניים שלכם מהמלונות שלנו, יחד עם אביזרים נוספים לחיות המחמד שלכם. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo