דף הבית » כלבים » קולר לכלב

קולר לכלב

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

קולר לכלב: איך לבחור קולרים באופן בטוח

בחירת קולר לכלב נראית כמו משימה קלה לביצוע – מגיעים לחנות, שולפים קולר בעיצוב שאתם אוהבים, משלמים, ויוצאים לדרך. אבל אז מגיע הרגע שאתם באמת מגיעים אלינו ורואים מבחר גדול וצבעוני, ולא ממש יודעים מה לבחור. יש בעלי כלבים שעבורם הקולר הוא רק כדי לתלות עליו את תג הזיהוי של הכלב, עבור אחרים מדובר באביזר אופנתי, אולם לא חשוב איזה קולר לכלב אתם בוחרים – הדבר המשמעותי ביותר שאתם צריכים להתייחס אליו הוא נוחות לכלב, שלא יגרה את העור ולא יגרום לנשירת פרווה. 

 

סוגים שונים של קולר לכלב

כבר אמרנו שיש לא מעט אפשרויות לבחירת קולר לכלב. יש קולרים עם פונקציות שונות ושימושים שונים, כך שבחירה נכונה תבטיח שהכלב שלכם יקבל את התמיכה שהוא צריך וגם אתם תוכלו לטייל ולהסתובב עם הכלב בראש שקט. 

 

קולר עם אבזם: קולרים פשוטים עם אבזם שנסגר בנקישה הם הבחירה הנפוצה ביותר בכל מה שקשור לקולר לכלב. קולרים אלה מגיעים במגוון גדלים והם עשויים מחומרים שונים, ולמרות הפשטות הם יכולים להיות מאוד אופנתיים. יש קולרים עם פסים מחזירי אור שיכולים להיות שימושיים בזמן טיול לילי עם הכלב, אפשר לשים בהם תג שם בקלות, והמחיר שלהם משתלם במיוחד. 

קולר עם NFC: שבבי ה-NFC מספקים שירות לכל בני הבית באמצעות האפליקציה. אפשר ליצור פרופיל לחיית המחמד, להכניס מידע רפואי ותזונתי, לעקוב אחר תורים לווטרינר, ולשתף את המידע בין בני המשפחה. הקולר מודד את זמן ההליכה של הכלב ומספק נתונים לשימושכם. 

קולר חנק: קולרי החנק פועלים על ידי הידוק סביב הצוואר כשלולאת הבקרה נמשכת ומשתמשים לצורך אילוף, למרות השם המרתיע. הקולר מיועד רק לצורך חינוך ותיקון התנהגות, והוא לא מתאים לגזעים עם אף פחוס או צוואר דק, שהם גזעים שעלולים לסבול מקשיי נשימה. אצלנו ניתן לרכוש קולר חצי חנק, שהוא קולר שחלקו עשוי מרצועה וחלקו משרשרת מתכת, הוא בטוח יותר עם טכנולוגיה שמפחיתה עומס על האבזם, ויש בו מחזיר אור שזור. 

רתמת גוף: רתמת הגוף היא הבחירה המועדפת עבור כלבים קטנים או כלבים עם גרון עדין. רתמת גוף עלולה לגרום לכלב למשוך יותר את הרצועה במהלך הטיול, משום שהוא לא מרגיש מתחת מסביב לצוואר, כך שאין משהו שיגרום לו להאט. למרות זאת, רתמת גוף נחשבת לנוחה ובטוחה למרבית הכלבים.

 

איך להתאים קולר לכלב

כלל הבסיס הוא האפשרות להכניס שתי אצבעות בין הקולר לצוואר הכלב. פחות מזה – הקולר צמוד מדי ועלול להיות לא נוח לכלב, יותר מזה – הצווארון רפוי מדי ועלול להסתבך בענפים או רצועות. עוד לפני שאתם רוכשים קולר, כדאי למדוד את הצוואר של הכלב כך שמראש תקנו קולר בגודל הנכון, בהמשך כמובן אפשר יהיה להקטין או להגדיל את הרצועה. 

קולר צריך לשבת על בסיס הצוואר של הכלב. יש קולרים שמונחים גבוה יותר על הצוואר, ולכל קולר יש את הוראות היצרן שלו, אבל סך הכל לא מדובר במשהו מסובך מדי להבנה עבורכם. 

 

קולר לגורים

תנסו להיזכר בפעם הראשונה שלבשתם סוודר, כמה הוא גירד לכם והרגיש מוזר על הגוף שלכם. כך גם במקרים של קולר לכלב – עבור גור, לבישת קולר או רתמה בפעם הראשונה מרגישה באופן דומה. תהיו קצת סבלניים ותנו להם את הזמן להרגיש נוח כשהם לובשים משהו סביב הצוואר או הגוף. יש גורים שמסתגלים ללבוש קולר במהירות, אחרים מגיבים בצורה קצת יותר דרמטית.

אפשר להוריד את מפלס הדרמה על ידי הצגת לבישת הקולר כמשהו חיובי. הראו לגור את הקולר ותנו לו פינוק, אפילו מבלי לשים את הקולר. באופן הזה, הגור ישמח לראות את הקולר ויתפוס אותו כדבר חיובי. בהמשך תוכלו להניח אותו על הגור ולהמשיך עם מתן חטיפים כחיזוק חיובי. אפשר לשים את הקולר לזמן קצר ומיד להסיר, ולאט לאט להגדיל את זמני לבישת הקולר. יש גורים שלא יפריע להם ולא תצטרכו לבנות עבורם את האמון בקולר על ידי חטיפים, אבל אם הגור שלכם בעייתי – זו דרך שיכולה לפתור את הבעיה. עם הזמן, הגור יתרגל ללבוש קולר לכלב עד שיתנהג כאילו הוא לא שם. 

אם הכלב שלכם מגרד את הקולר בצורה אובססיבית או מנסה לשפשף אותו, כדאי לבדוק אם הקולר מתאים או אם יש אלרגיה לחומר שממנו הקולר עשוי. 

 

ומה בנוגע לקולר לכלב בזמן שהוא בבית?

לכל אחד ההעדפות שלו. יש אנשים שאוהבים שהקולר סביב הכלב כל הזמן, רק לחבר את הרצועה ולצאת לטיול, ואחרים אוהבים את הכלבים שלהם ״עירומים״ כשהם בבית. כשאינכם בבית, כלבים עלולים להיתפס ברהיטים עם הקולר, ואם מדובר בבית עם יותר מכלב אחד והכלבים אוהבים לשחק זה עם זה – זה יכול לגרום לתאונות. במקרים כאלה כדאי לקנות קולר מתפרק, שבו האבזם נפתח כשהקולר נתפס על משהו במהלך משחק. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo