דף הבית » כלבים » רתמה לכלב

רתמה לכלב

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

רתמה לכלב: איך לבחור את הרתמה הנכונה לטיול בטוח

לא משנה איזה סוג של כלב יש לך, גזעי או מעורב, קטן או גדול, זכר או נקבה, דבר אחד בטוח – כל כלב צריך לצאת לטיולים. ומכיוון שכלב צריך להוביל עם רצועה, רבים מבעלי הכלבים תוהים אם יש צורך ברתמה לכלב או שאפשר להסתפק בקולר פשוט. בין אם זה עתה אימצתם כלב חדש וחמוד, או שכבר יש לכם כלב שהיה עד היום עם קולר ואתם רוצים לעבור לרתמה, אספנו עבורכם כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון. 

 

רתמה לכלב מפחיתה את עוצמת המשיכה

רתמות מכסות את החזה, הכתפיים והגב העליון של הכלב, מה שמפזר את הלחץ על פני שטח גדול יותר בהשוואה לקולר. באופן הזה רתמה לכלב מעניקה שליטה טובה יותר בטיול. בנוסף, רתמות לא מפעילות לחץ על צוואר הכלב. מכיוון שרתמות נצמדות לחזה של הכלב ולא סביב הצוואר, הן לא מפעילות לחץ על קנה הנשימה. רתמה לכלב היא אמצעי אידאלי במיוחד עבור חיות מחמד שיש להן בעיות צוואר, קנה הנשימה בעייתי או דרכי נשימה מוגבלות. רתמה יכולה גם למנוע התפתחות של בעיות כאלה.

 

אם עדיין לא השתכנעתם, כדאי שתדעו שרתמות נוטות להיות בטוחות יותר. הרתמה נצמדת בצורה מאובטחת סביב הגוף של הכלב, כך שהוא לא יכול להיחלץ ממנה. כלבים יכולים לחמוק מהקולר, כך למשל אם הכלב נבהל ממשהו במהלך הטיול או מוצא משהו שמסקרן אותו, הוא יכול במקרים מסוימים להצליח להוציא את הראש מהקולר ולרוץ מהמקום. אם רתמה לכלב המצבים האלה לא יכולים לקרות. 

 

מתי כדאי להשתמש ברתמה לכלב

ישנם כמה מצבים שבהם כדאי לכם לבחור ברתמה לכלב על פני אפשרויות אחרות. מומחי כלבים בעולם ממליצים על שימוש ברתמה לכלב במצבים הבאים: 

גזעים ברכיצפלים: המילה ברכיצפלי היא הכלאה של המילים ברכי (קצר) וצפאל (ראש), וביחד – קצרי ראש, או כפי שאנחנו קוראים לזה בעברית, פחוסי ראש. הגזעים הפחוסים עברו כל כך הרבה הכלאות כדי להגיע למראה הזה, ובין הגזעים האלה אפשר למנות פקינז, שיצו, פאג, בולדוג אנגלי, בולדוג צרפתי, ועוד. הפנים השטוחות של כלבים מגזעים ברכיצפלים מובילות לבעיות נשימה שכנראה יסתדרו טוב יותר עם רתמה. 

היסטוריה רפואית: כשמדובר בכלבים עם היסטוריה של קריסת קנה הנשימה, רתמה תהיה הצורה המועדפת. קריסת קנה נשימה היא מצב רפואי שבו קנה הנשימה מתקפל על עצמו ובכך גורם לבעיות נשימה ושיעול. במצב כזה קולר לא מומלץ משום שהוא מפעיל לחץ נוסף באופן שעלול להחמיר את המצב. ניתן למנוע זאת עם רתמה לכלב. 

גזעים עם גורמי סיכון בעמוד השדרה: אם יש לכם כלבים מגזע עם גורמי סיכון לבעיות בעמוד השדרה, רתמה לכלב היא הפתרון. מדובר בגזעים בעלי גוף ארוך כמו תחש, כלבים אלה נוטים מאוד לסבול מבעיות בדיסקים של עמוד השדרה, מצב שנקרא מחלת דיסק בין-חולייתי, או פריצת דיסק בכלבים. הסרת לחץ מהצוואר והגב באמצעות רתמה יכולה לסייע במניעת נזק נוסף והחמרת נזקים קיימים. 

מחלות אורתופדיות: אם יש לכם כלב גדול עם היסטוריה של מחלות אורתופדיות, רתמה לכלב מומלצת במיוחד. כלבים עם מחלה אורתופדית עלולים להתקשות בפעולת הקימה כדי ללכת. רתמה לכלב יכולה לעזור להרים את הכלב כדי שהוא יוכל להתנייד. 

 

התאמת הרתמה לכלב שלכם

כשאתם קונים רתמה לכלב שלכם, חשוב לבחור את הרתמה בגודל הנכון. כך למשל אצלנו באתר אנימל דיל, על כל רתמה שתקליקו כאן תקבלו מידע על מבחר הגדלים שבהן היא מגיעה. למשל רתמת 11 מ״מ לכלבלבים קטנטנים, רתמת 16 מ״מ לכלבים קטנים, רמתה לכלב 20 מ״מ לכלבים בינוניים, 25 מ״מ לכלבים גדולים, כולן מגיעות עם חוט מחזיר אור בלילה לטיול בטוח. 

רתמה לכלב בגודל המתאים מונעת מהכלב למשוך או להתנגד לכם, מאפשרת לכם שליטה בכלב גם אם הוא מגלה סקרנות והתלהבות רבה מדי כשאנשים אחרים עוברים ברחוב, וכמובן כלבים אחרים או חתולי רחוב, היא שומרת על הבריאות של הכלב ובעיקר הבריאות האורתופדית. כשאתם מטיילים עם כלב רתום, אתם יכולים לטייל בראש שקט מבלי לדאוג לכך שהכלב ייחלץ מהרתמה. אתם יכולים להתאים לרתמה רצועה מבין המבחר שיש לנו כאן, ואם אתם צריכים ייעוץ נוסף – תמיד אפשר להתקשר אלינו או להגיע אלינו לחנות. אם מצאתם כאן רתמה לכלב שאתם אוהבים – פשוט מזמינים ומקבלים הכל במשלוח מהיר עד הבית. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo