דף הבית » כלבים » תחליפי חלב

תחליפי חלב

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

כשאתם מאמצים גור, אתם מאמצים כלבלב שבמקרים רבים מדלג על שלב יניקת חלב האם. במצבים אלה עולה הצורך להוסיף לתפריט תחליפי חלב לכלב, כך גם אם יש לכם כלבה שזה עתה המליטה. לפעמים גורים צריכים תחליף חלב לכלב בתחילת חייהם כדי לתת להם כל מה שהם צריכים מבחינה תזונתית לתהליך הגדילה והצמיחה. לא כל גור צריך תחליף חלב בתזונה שלו, אבל חשוב לדעת מתי כן. 

 

התאמה תזונתית של תחליפי חלב לכלב

בעלי כלבים רבים מניחים שכל חלב יתאים לגורים שזה עתה נולדו, כמו למשל החלב במקרר, תחליף חלב לתינוק אנושי שנקנה בחנות הפארם הסמוכה, פורמולה תוצרת בית באמצעות מתכון שנמצא באינטרנט אלו הן חלק מהדוגמאות האפשריות. לכן חשוב שתדעו שהחלב של הכלבה הוא חלב מאוד ספציפי. חלב כלבים, בהשוואה לבעלי חיים אחרים, צפוף יותר באנרגיה, בעל רמות גבוהות יותר של מינרלים כמו סידן וזרחן, והוא מכיל יותר חלבון. חלב פרה או חלב עיזים שונים בתכלית בהרכבם, והם לא מציעים את האיזון התזונתי המתאים לשמירה על צמיחה בריאה אצל גורים שזה עתה נולדו.

 

גם פורמולות תחליפי חלב אנושיים לא מומלצים. שלא כמו תחליפי חלב לכלב, מוצרים אלו מכילים עמילן שפועל כחומר מעבה ועוזר לתינוקות להרגיש שובע, וכן מספק פחמימות. עם זאת, לגורים שזה עתה נולדו אין את האנזימים הדרושים לעיכול ראוי של עמילן 1, ולכן יש להימנע ממוצרים כאלה. אפשר ליצור פורמולה ביתית שדומה לחלב כלבים באמצעות מתכונים מהאינטרנט, אבל זה גם גוזל זמן וגם קשה, שכן חיוני להקפיד על איזון תזונתי, סטריליות ודיוק. 

 

מתי יש צורך בתחליפי חלב לכלב

בדיוק כמו בני אדם, גם גורים תלויים באימם לתזונה במשך החלק הראשון של חייהם. זה יכול להימשך כמה שבועות, אבל עד שהם יכולים לאכול מזון גורים מוצק, הם צריכים חלב של אמא שלהם כדי לספק את כל הצרכים התזונתיים שלהם אחרי הלידה. במצבים מסוימים, החלב של אמא לא תמיד זמין ואז עולה הצורך בתחליפי חלב לכלב. אלו המצבים שבהם יש בכך צורך:

 

  1. כשאמא לא בסביבה: יש הרבה סיבות לכך שאימו של הגור לא בסביבה, אבל אם הגור עדיין בגיל שבו הוא צריכים חלב יש צורך בתחליף חלב עד שהוא מסוגל לאכול מזון מוצק לכלבים.  

 

  1. כשאמא לא רוצה להאכיל: ישנם גם מצבים שבהם האמא של הגור מסרבת להאכיל את הגורים, אבל הם חייבים מקור חלב אם כדי להישאר בריאים.  

 

  1. כשהגור לא מצליח לינוק: לפעמים נולדים גורים בגדלים שונים באותה ההמלטה. במצב כזה הגורים הגדולים יותר תופסים הרבה מקום והגור הקטן לא מצליח להגיע לפטמה ולינוק. כדי לשמור על צמיחה בריאה ותקינה של הגורים הקטנים יותר, אפשר להוסיף תחליפי חלב לכלב. 

 

איך יודעים שהגור לא מקבל תזונה מספקת

 כדי לדעת שהגור סובל מתת תזונה, כדאי לשים לב לדברים הבאים: 

 

  • מראה פיזי: תת תזונה יכולה להשפיע על המראה הפיזי של הגור באופן ניכר. אם הגור לא מקבל את מלוא הצרכים התזונתיים שלו, נסו להבחין במאפיינים כמו עור מתקלף, גירודים בעור, פרווה דקה, תת-משקל, וסימנים גופניים נוספים.  

  • תנועות מעיים לא עקביות: אם היציאות של הגור שלכם לא עקביות או שהוא לא עושה צרכים כלל, זה יכול להיות סימן לתת תזונה. 


  • עצירת גדילה: אם אתם שמים לב שגורים אחרים באותה המלטה גדלים מהר יותר או שאחד הגורים פשוט לא גדל במשקל הנכון, זה יכול לרמוז על צורך בהוספת תחליפי חלב לכלב.  

חשוב להדגיש שאם אתם שמים לב לסימנים של תת תזונה אצל הגור שלכם, דברו על זה מיד עם הווטרינר שלכם. 

 

איך משתמשים בתחליפי חלב לכלב

ככל שזה מתאפשר, נסו לגרום לגורים לינוק במהלך היומיים הראשונים. כשיש צורך לעבור להאכלה מבקבוק, הקפידו לעשות זאת רק מתחליפי חלב לכלב ולא כל צורת חלב אחרת. קראו היטב את הוראות השימוש בתחליף שקניתם, שם יוסבר בדיוק על גודל המנה והוראות ההכנה. עקבו במדויק אחר ההוראות, אלא אם הווטרינר נתן לכם הוראה אחרת. האכילו את הגור או הגורה בזמן שהם שוכבים על הבטן באופן שמחקה את הצורה שבה הם יונקים מאימם. בדיוק כמו עם תינוקות אנושיים, גם גורים צריכים לגהק אחרי האוכל. האכילו את הגורים שלכם מספר פעמים ביום ושקלו אותם שלוש פעמים בשבוע כדי לוודא שהם באמת מגיעים למשקל התקין בתהליך הגדילה שלהם. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo