דף הבית » מכרסמים » אוגר » מזון לאוגר

מזון לאוגר

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

אחת מחיות המחמד האהובות עלינו ביותר לגידול ביתי הם האוגרים. אוגר הוא חיה נוחה לגידול, הוא דורש הרבה פחות מאמץ ומשאבים בהשוואה לכלבים וחתולים, לא צריך להוציא אוגרים לטיול, והם עוזרים לגוון את השגרה וללמד את הילדים ערכים של דאגה ואחריות. אולם גם אם הטיפול פשוט יחסית, אנחנו חייבים לדאוג לחיות המחמד שלנו ולספק להן באופן יסודי את כל הצרכים, כשלצד סביבת מחיה הולמת, הדבר החשוב ביותר הוא המזון, ובמקרה שלנו – אוכל לאוגר. 

 

אוכל לאוגר מספק לאוגרים אפשרויות להתפתחות תקינה, ואנחנו חייבים לעמוד בכמות המזון שהם צריכים לאכול, להבין את הרגלי האכילה שלהם, ולספק את צרכיהם התזונתיים. 

 

איזה אוכל נותנים לאוגר?

כשהאוגרים חיים בטבע הם ניזונים מפירות וירקות, זרעים, עשבים וגרעינים, והשילוב בין כל אלה מספקים להם את כל אבות המזון החיוניים לחיים תקינים. בבית, אנחנו לא יכולים לתת להם את המזון בדיוק כפי שהוא בטבע, אך כן ניתן לספק להם תערובות אוכל לאוגר שמכילות מרכיבים מגוונים ולהעשיר אותן עם חטיפים ופינוקים בריאים. השילוב הזה יאפשר לאוגרים לקבל את כל הרכיבים התזונתיים שלהם הם זקוקים. 

 

אילו מזונות אפשר לתת בנוסף לתערובת אוכל לאוגר

התשובה תלויה בסוג האוגר שלכם. רוב האוגרים הם סורי או סיבירי. כל מה שנכתוב כאן מתאים להעשרת אוכל לאוגר סורי, אך לא לאוגר סיבירי. אפשר לתת פעם בשבוע רבע כפית של הפירות הבאים: תפוח ללא גרעינים, בננה, מלון, דובדבן ללא גלעין, ליצ׳י, מנגו, פפאיה, אפרסק ללא גלעין, שזיף או תות. אפשר לתת גם אוכמנייה אחת, חצי ענב קטן, ופטל אחד. שימו לב, הסכום הכולל של כל הפינוקים הללו הוא רבע כפית (או יחידת המידה האחרת שציינו) פעם או פעמיים בשבוע, לא יותר. ניתן לתת חתיכה קטנה של אבטיח לעיתים רחוקות ולהימנע לחלוטין ממתן פירות הדר שהחומציות שלהם עלולה לגרום לבעיות עיכול. 

 

זכרו, אוגרים הם זללנים נלהבים ויש להם דרישות מטבוליות גבוהות. במהלך 24 שעות הם אוכלים כמות מזון ששקולה לעד 10% ממשקל גופם. לכן, אוכל לאוגר חייב להיות מבוסס על תזונה מאוזנת כדי להבטיח חיים ארוכים ואיכותיים. 

 

מה האוגר אוגר

לא סתם קוראים להם אוגרים, הם אוגרים את המזון שלהם משלב הליקוט ואז ההמתנה לאכילה. אוגרים משתמשים בשקיות הלחי שלהם כתרמילים לנשיאת מזון. בטבע הם מלקטים זרעים, שורשים, וחרקים קטנים, והם יכולים לשאת בלחיים שלהם עד מחצית ממשקל גופם. את המזון הם מעבירים אל מתחת לאדמה שלהם והם יכולים לאגור שם יותר מ-25 קילו של מזון. 

 

קל להתמסר למראה החמוד של אוגר עם לחיים עמוסות במזון, אך המזון שהאוגר מאכסן בתנאים הביתיים עלול לפתח עובשים. אוכל לאוגר באיכות טובה צריך להכיל דגנים, תירס ופתיתי ירקות כדי לספק להם את הצרכים התזונתיים שלהם. אפשר להוסיף להם ברוקולי, תפוחים, אפונה, מלון וירקות טריים נוספים. אין צורך לקלף את הירקות, האוגרים ייהנו לעשות זאת בעצמם. 

 

מקלות לעיסה לאוגרים

השיניים הקדמיות של האוגרים גדלות כל הזמן ולכן הם חייבים לכרסם כדי לשמור עליהן קצרות. יש מקלות לעיסה למכרסמים ששומרים על השיניים בגודל המתאים ואפשר גם לתת ענפים של עץ. שימו לב שיש ענפים רעילים וחשוב לבדוק את סוג העץ שממנו אתם לוקחים ענפים, והדרך להבטיח שמדובר במוצר בטוח לשימוש הוא רכישת מוצרים ייעודיים מחנות חיות מחמד. 

 

בנוסף לאוכל לאוגר באיכות טובה, אתם צריכים שבכלוב לאוגר יהיו תמיד מים טריים, עדיף באמצעות בקבוק וקשית ולא קערה פתוחה כפי שנותנים לכלבים ולחתולים. הסיבה לכך היא שהאוגר מתרוצץ בכלוב והמים יכולים להזדהם מצואה והפרשות אחרות. החליפו את המים מדי יום גם אם האוגר לא שתה הכל, ואחת לשבוע נקו את הבקבוק באופן יסודי. 

 

אם אתם חדשים בתחום גידול האוגרים, ייקח לכם מעט זמן להבין את הכמות הנכונה של אוגר לאוגר שלכם. הקפידו לא להגזים בכמויות, הסירו לכלוך ושאריות מזון לפני שהם מעלים עובש, ואם אתם זקוקים לעצה נוספת מאיתנו או כל שאלה – אנחנו תמיד שמחים לעזור!

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo