דף הבית » מכרסמים » חמוס » מזון לחמוס

מזון לחמוס

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

החמוס הוא תת-מין של סמור שבוית, כלומר הוא חלק ממשפחת הסמוריים, והוא נחשב לטורף שבוית. גופו הארוך, הצר והגמיש ומראהו הפרוותי הפכו אותו לחיית מחמד אהובה מאוד על מגדלים. ההתנהגות שלו חמודה ומשעשעת, ולמרות שיותר ויותר אנשים מגדלים את החיה הסקרנית והשובבה הזו, עדיין מדובר בחיית מחמד לא שגרתית. גידול חמוסים לא מתאים לכל אחד וכשמכניסים חמוס הביתה כדאי להכיר את כל הצרכים שלהם עבור התפתחות תקינה, כשאחד הדברים הבסיסיים ביותר הוא אוכל לחמוס שיבטיח בריאות טובה וחיים ארוכים ושובבים ביחד. 

 

אוכל לחמוס הוא לא אוכל למכרסמים

רבים מתבלבלים לחשוב שחמוס הוא חלק ממשפחת המכרסמים, אבל הם ממש לא מכרסמים, כאמור – החמוסים הם טורפים. הם אוהבים לישון רוב היום, בערך 18 שעות ביממה, אבל בשאר הזמן הם זקוקים לשטח גדול שבו יוכלו להתרוצץ ולחקור. אומרים שהסקרנות הרגה את החתול, אבל גם הסקרנות של החמוס עלולה להיות מסוכנת, ולכן כדאי לסגור חלונות ולחסום גישה למעברים צרים מדי. כלוב לחמוס נועד למלא את צרכי השינה שלו, אך לא לחיים בכלוב. 

 

יש לאפשר לחמוס גישה חופשית למים טריים בכל שעות היממה. אפשר לשים מים בקערה יציבה וכדאי להוסיף מבחנת שתייה גדולה של 250 סמ״ק לפחות. באופן הזה נמנעת נזילה. 

 

כחיה טורפת, אוכל לחמוס חייב לכלול הרבה מאוד חלבונים מהחי עם מזון איכותי שמתאים לו מבחינת הרכיבים התזונתיים והגודל של החמוס. מי שגידל כלב או חתול יודע שקשה להימנע מטעויות האכלה, אך במקרה של חמוסים התגובה עלולה להיות קריטית וטעויות יכולות להוביל להתפתחות מחלות כרוניות. לכן חשוב שאוכל לחמוס יעמוד בכללי ההאכלה ויענה את כל הצרכים התזונתיים ללא סטיות. 

 

אולי זה יפתיע אתכם, אבל יש מזון לחתולים שיכול להיות בריא ומזין גם בתור אוכל לחמוס. חמוסים אוכלים מספר פעמים ביום במנות גדולות ולא את הכל בפעם אחת, ולכן יש לוודא שהמזון זמין כל הזמן. אפשר לפנק את החמוס עם כפית אחת של שימורים לחתולים באיכות גבוהה, כאמור – עם אחוז חלבון מן החי גבוה. אפשר לתת גם כמות קטנה של מוצרים מן הצומח כמו מלפפון ותפוח שחמוסים מאוד אוהבים, אבל בשום אופן לא לבסס את תזונתם על פירות וירקות. 

 

מה צריך לכלול אוכל לחמוס

בטבע חמוסים אוהבים לאכול מכרסמים קטנים, אבל כמובן שאתם לא צריכים להאכיל אותם בזה. דאגו למזון איכותי שמכיל כ-35% חלבון מהחי ו-18% עד 20% שומן. אוכל ייעודי לחמוסים יקר יותר ומומלץ, אך כאמור, גם אוכל איכותי לגורי חתולים עושה את העבודה כשמשתמשים בו כאוכל לחמוס. כשאתם בוחרים אוכל לגורי חתולים הסתכלו על האריזה כדי לוודא שהמרכיבים הראשונים הם בשר ולא תחליפים או תירס. בגיל שנה אפשר לעבור למזון לחתולים בוגרים. 

 

כמות גדולה של פירות וירקות עלולה לגרום לשלשולים משום שמערכת העיכול שלהם לא בנויה לעכל את זה. בשום אופן לא לתת פחמימות כמו לחם או מזון ממותק. אפשר להוסיף בשר עוף מבושל ללא תבלינים משום סוג ולאחר שניקיתם את העצמות. אתם יכולים להעשיר אוכל לחמוס בוויטמינים שמיועדים לחתולים, ובשום פנים ואופן לא לתת בשר חי לא מבושל, ממתקים, מאכלים עם סוכר, שוקולד, מוצרי חלב, קפה, או מזון שלכם שתיבלתם. 

 

אם אתם רוצים לדעת עוד על אוכל לחמוס וציוד שאתם צריכים בבית לגידול החיה החמודה הזו, תמיד אפשר ליצור איתנו קשר כאן, בטלפון או לבקר אותנו בחנות, ונשמח לעזור. 

 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo