דף הבית » מכרסמים » שפן » מזון לשפן

מזון לשפן

מותגים
הכל
שיבא
ריגור
רויאל קנין
רוגס
ראפי
ראפוואר
קרנילוב
קרוקטיל
פרמינה
פריסקיז
פרימוס
פרימו
פרויטל
פרוטקט
פנסי פיסט
פלטזור
פיור ליף
פטס פרודקט
ספי קט
סנס
סניקט
סנדי
סנאבל
סימבה
סיבאו
סולאנו
סאביק
נטורל אנד דלישס
מימקס
מימי
מייליס
מיטו
מי פמלי
מונג'
מדיוניקס
מאטיס
להשאט
לה קט
יורוקיטי
יורו קיטי
טריקסי
טרופיקלין
טרולי
טייסט אוף דה ווילד
ורסל ליגה
ויסקאס
ויבוקס
וומפי
הפי דוג
הופל
דנטללייט
גמון
גלוריה
גטולינו
גוסיקט
גו
גאדה דוג
ג'וסרה
ברנדה
ברייברי
בנלוקס
ביהפר
בונזו
ארדן גראנז'
אקנה
אמיתי
אמה
אלפא ספיריט
אינבה
אי קט
אגו
אבר קלין
mito
Bayer
בעל חיים
הכל
ציפור
מכרסמים
כלב
חתול
ארנב
אוגר
שלב חיים
הכל
7-120
1-7
0-1
משקל
הכל
4-10 ק"ג
35 ק"ג ומעלה
22-35 ק"ג
10-22 ק"ג
0-4 ק"ג

הם נראים דומים, הם משתייכים למשפחת היונקים, אבל הם מינים אחרים לגמרי. למרות זאת, רבים מבלבלים בין שפנים לארנבים, ובגלל זה גם בין אוכל לשפן לבין מזון לארנבים. במאמר שלפניכם נסביר בקצרה מה ההבדל ביניהם ומדוע אתם לא מחפשים אוכל לשפן אלא דווקא במה להאכיל את הארנב שלכם. 

 

ארנבים וארנבונים

ארנבון הוא חיה פרוותית, נעימה, חברותית וחמודה שחיה בטבע במערות קטנות או גומחות באדמה. ארנבונים כל כך חמודים שרבים מאוד רוצים לקחת אחד הביתה ולגדל כחיית מחמד. זה כמובן אסור, מקומם של ארנבוני הטבע בטבע, זה ממש לא כמו לאמץ חתול רחוב ולגדל בבית. מה שאתם מחפשים זה ארנבונים או ארנבים שמיועדים לגידול ביתי. אורך האוזניים של ארנבונים יכולות להגיע ל-25 ס״מ והן מיועדות להזהיר את הארנבון מטורפים או לווסת את חום הגוף שלהם. הם אוכלים פירות, ירקות, פרחים, דשא, ואפילו ענפים של עץ. 

 

בגיל שבועיים הם עוזבים את הבית ותוחלת החיים שלהם בטבע היא עד 10 שנים, וכחיית מחמד בבית עד 16 שנה. כבר אמרנו שזו חיה חברותית והיא אוהבת לחיות עם ארנבונים אחרים, וביחד הם נקראים עדר, כן, ממש כמו פרות, למרות ההבדלים הניכרים בגודל. אם נעשה תחרות ריצה הם ינצחו אותנו במהירות של עד 55 קמ״ש. 

 

עוד מעט נגיע למה זה אוכל לשפן, אבל עוד לפני כן נספר על ההבדל בין ארנבים לארנבונים. השם אולי דומה וגורם לחשוב שמדובר באותה המשפחה, אבל מדובר במינים שונים לגמרי. ארנב גדול יותר מארנבון, הוא חי מעל האדמה ולא במערות,, והאוזניים שלו גדולות יותר משל ארנבון. ארנבים הם יונקים קטנים, ניזונים מפירות וירקות וכל דבר צמחוני, אוזניהם ארוכות וגדולות בהשוואה לגודל ראשם וזנבם בולט יותר בהשוואה לארנבונים. הרגליים האחוריות של הארנב ארוכות יותר בהשוואה לרגליו הקדמיות, מה שגורם לארנבים לנוע בתנועת דילוג. בניגוד לשפנים, ארנב יכול להיות חיית בית.

 

אוכל לשפן – ממש לא מה שאתם מחפשים

אורחים רבים של מגדלי ארנבים או ארנבונים אומרים ״וואו, איזה שפן חמוד יש לך!״, וזו טעות נפוצה. שפן הוא חיית בר עם אוזניים קטנטנות וסביבת הגידול שלה הוא סלעים ולא רהיטי הבית. בשום פנים ואופן אי אפשר לתת אוכל לשפן בכלוב או בכל מקום אחר בבית. למעשה, מה שבדרך כלל רואים בגידול ביתי הוא הארנבון, אך השם שהשתרש הוא ארנב או ארנבת. 

 

אז מאיפה הגיע ״אוכל לשפן״?

הטעות הזו של לקרוא לארנב בשם שפן מגיעה משירי ילדים וסרטים מצוירים שכינו את דמות הארנבון בשם שפן. אין מישהו שלא מכיר את השיר ״השפן הקטן״ ויש גם אין-ספור ביטויים עם המילה שפן, כמו למשל שפן ניסיונות, שלף שפן מן הכובע, וגם הכינוי לאדם פחדן – שפן והפועל השתפן, שבשפות כמו רוסית וגרמנית משתמשים במילה ארנבון. לכן, אם גם אתם מתבלבלים, אתם ממש לא אשמים, אלא מי שחיבר את הספרים והשירים של פעם :) 

 

אז בטח כבר הבנתם שאוכל לשפן לא תמצאו כאן, פשוט כי מה שיש לכם זה ארנב או ארנבון, ואוכל עבורם דווקא יש לנו ואת זה תוכלו לקנות כאן באתר וכמובן אצלנו בחנות. אם יש לכם עוד שאלות ואתם צריכים ייעוץ, אנחנו תמיד כאן לרשותכם. 

אנימל דיל עובדת בשיתוף פעולה עם רשת זוארץzoo